Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Na czym polega farbowanie końcówek

model with light brown wavy contoured hair

Czy mogę pofarbować końcówki krótszych włosów?

Bob to najkrótsze włosy, których końcówki można pofarbować.

Paul Dennison z salonu Ken Picton: „im mniejsza powierzchnia włosów, na których można eksperymentować, tym bardziej widoczne będą pofarbowane końcówki. Ważne jest, aby fryzura współgrała z kolorem, ponieważ na włosach w ruchu kolor jest lepiej widoczny. Powiedziałbym, że farbowanie końcówek idealnie pasuje do długich wycieniowanych włosów”.

Jeśli jednak masz naprawdę krótkie włosy, porozmawiaj ze swoim fryzjerem, aby zrozumieć, w jaki sposób kolor i fryzura mogą ze sobą współdziałać aby stworzyć pożądany efekt.

Jakich kolorów używać do farbowania końcówek?

Blondynki mogą rozjaśnić końcówki nawet o cztery tony w stosunku do ich naturalnego koloru włosów. Klientki z ciemniejszymi włosami, brązowymi lub czarnymi, mają największy wybór, ponieważ mogą bawić się różnymi odcieniami, od blondu przez miedziany i rudy po jaśniejszy brąz. Rudowłose klientki mogą nawet wypróbować jasną czerwień na końcówkach i głębszą czerwień u nasady włosów.


Porady od ekspertów

Paul Dennison z salonu Ken Picton: „Radziłbym moim klientkom pozostanie w tej samej palecie odcieni, co kolor u nasady włosów. Jeśli włosy u nasady są złociste, lepiej nie eksperymentować z popielatymi, zimniejszymi kolorami na końcówkach. Poza tym naprawdę trudno jest przyciemnić końcówki na jasnych włosach, musi to być zrobione naprawdę dobrze!”.

Blonde female posing with peace sign

NA CZYM POLEGA FARBOWANIE KOŃCÓWEK

Farbowanie końcówek to klasyczna dwutonowa technika koloryzacji, w której włosy są ciemne u nasady a jaśniejsze na końcówkach. Różnica koloru jest wyrazista, ponieważ nie łączy się obu odcieni. Z reguły stosuje się kolor o 4-5 odcieni jaśniejszy na końcówkach w stosunku do koloru na pozostałej długości włosów, na przykład brązowy u nasady i bardzo jasny blond na końcówkach.CZYM RÓŻNI SIĘ FARBOWANIE KOŃCÓWEK OD BALEJAŻU CZY OMBRE?

Pierwsze farby do końcówek były nieco zbyt silne, końcówki koloryzowane były na bardzo jasny odcień. Obecnie są one bardziej stonowane i łączą się z naturalnym odcieniem włosów. Choć farbowanie końcówek wydaje się łatwą techniką koloryzacji, profesjonalny kolorysta musi upewnić się, że końcówki nie będą się nadmiernie odznaczać. Balejaż i ombre są często mylone z techniką farbowania końcówek. Wspomniane techniki są dużo bardziej subtelne niż farbowanie końcówek. Biorąc pod uwagę poziom kontrastu, jaki chcesz uzyskać na włosach, fryzjer doradzi najlepszą technikę koloryzacji.