Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

BALEYAGE

Zobacz jaki efekt daje baleyage na różnych kolorach włosów i zainspiruj się do wykonania go u blondynki lub brunetki bez względu na rodzaj włosów. 
Baleyage to technika koloryzacji włosów, w której stylista maluje włosy, aby nadać im złote refleksy, które słońce naturalnie daje włosom w lecie. Jest to najpopularniejsza usługa koloryzacji zlecana obecnie w salonach, a jej popularność wynika z faktu, że jest ona niezwykle mało wymagająca, a odrost wygląda naturalnie.

#BALEYAGE

12 NAJMODNIEJSZYCH OBECNIE KOLORÓW BALEYAGE'U

ash blonde balayage inspiration image french balayage

Baleyage w kolorze popielatego blondu

auburn balayage inspiration image french balayage

Kasztanowy baleyage

caramel balayage inspiration image french balayage

Karmelowy baleyage

copper balayage inspiration image french balayage

Miedziany baleyage

grey balayage inspiration image french balayage

Szary baleyage

icy blonde balayage inspiration image french balayage

Baleyage w kolorze lodowatego blondu

praline blonde balayage inspiration image french balayage

Baleyage w kolorze pralinkowego blondu

rose gold balayage inspiration image french balayage

Baleyage w kolorze różanego złota

deep red balayage inspiration image french balayage

Baleyage w kolorze głębokiej czerwieni

honey blonde balayage inspiration image french balayage

Balayage w kolorze miodowego blondu

platinum blonde balayage inspiration image french balayage

Baleyage w kolorze platynowego blondu

silver balayage inspiration image french balayage

Srebrny baleyage

what is a balayage hair model shot

CZYM JEST BALEYAGE?

Baleyage to francuskie słowo, oznaczające zamiatanie. Jest to technika koloryzacji włosów, w której stylista maluje włosy, aby nadać im złote refleksy, które słońce naturalnie daje włosom w lecie. Jest to najpopularniejsza usługa koloryzacji zlecana obecnie w salonach, a jej popularność wynika z faktu, że jest ona niezwykle mało wymagająca, a odrost wygląda naturalnie.

CZYM JEST FRANCUSKI BALEYAGE?

Piękny jak blask słońca efekt farbowania włosów. Rozjaśnione pasemka podkreślają twarz oraz linię szczęki i uwydatniają Twoje najlepsze cechy. Ta technika wykorzystuje kontrastujące i nieprążkowane odcienie blondu, dzięki czemu nadaje włosom głębię, wyrazistość i jasność oraz zapewnia im idealnie naturalny wygląd.

what is a soft or subtle balayage model shot

CZYM JEST DELIKATNY I SUBTELNY BALEYAGE?

Ultra naturalny efekt baleyage z subtelną nutą koloru, który doda Twoim włosom odrobinę ciepła - pomyśl o solonym karmelu i ciepłych odcieniach mokki. Jeśli chcesz rozjaśnić nieco okolice twarzy, ale nie jesteś jeszcze gotowa, aby pójść na całość, delikatny baleyage będzie dla Ciebie idealny. Dzięki kilku jaśniejszym elementom, umieszczonym w strategicznych miejscach wokół linii żuchwy, aby obramować twarz, fryzura ta doda Twoim włosom dodatkowego bodźca i uczucia "je ne sais quoi". Dzięki tej technice uzyskasz naprawdę naturalny i zrównoważony kolor, który podkreśli Twoje ulubione cechy twarzy.

Czy baleyage będzie odpowiedni dla mnie?

Baleyage jest bardzo łatwy w utrzymaniu i może nadać włosom nowy wymiar poprzez podkreślenie naturalnych refleksów. Jeśli nigdy wcześniej nie farbowałaś włosów lub boisz się drastycznej zmiany, baleyage będzie zdecydowanie najlepszą techniką koloryzacji dla Ciebie. Włosy blond, brązowe czy rude, farbowane lub nie – kolor nie ma znaczenia, technikę baleyage można dostosować do każdego. Wybór należy do ciebie i Twojego eksperta od koloryzacji. Baleyage sprawdza się na wszystkich długościach włosów z wyjątkiem bardzo krótko ściętych. Baleyage jest również doskonałym rozwiązaniem przy koloryzacji włosów siwych, ponieważ fryzjer pokryje kilka siwych pasm, zamiast farbować całą głowę.Jak długo trwa zrobienie baleyage'u?

Nałożenie baleyage'u może zająć tylko 45 minut, ale pełna wizyta może trwać około 2 godzin. Zalecamy rozmowę z ekspertem od koloryzacji, ponieważ wymagany czas zależy od struktury włosów, ich kondycji i indywidualnego efektu, jaki chcesz uzyskać. Na przykład, jeśli wcześniej miałaś pasemka, proces może potrwać dłużej, ponieważ stylista będzie musiał wykonać odwrócony baleyage, aby połączyć ciemniejszy odrost z jaśniejszą dolną częścią włosów i końcówkami.Jak długo utrzymuje się baleyage?

Baleyage pięknie odrasta, co oznacza rzadsze wizyty w salonie i łatwiejszą pielęgnację. Tak jak w przypadku każdej koloryzacji włosów, efekty trzeba chronić: stosuj szampon i odżywkę chroniące kolor, a także regularne zabiegi pielęgnacyjne i produkty chroniące przed wysoką temperaturą podczas stylizacji. Jeśli odpowiednio zadbasz o swój kolor, będzie on zawsze wyglądał efektownie. Pamiętaj, aby zawsze rozmawiać ze swoim fryzjerem o pielęgnacji, ważne jest, aby pamiętać, że sposób strzyżenia dyktuje umiejscowienie koloru, więc im mocniejszy kolor, tym intensywniejsza pielęgnacja będzie potrzebna. Baleyage może się utrzymywać od 8 do 14 tygodni, jednak aby zachować świeżość baleyage'u, zalecamy usługę tonowania co 6 tygodni, aby ożywić kolor i wzmocnić połysk.Jak nakłada się baleyage?

Baleyage to swobodna technika, którą najlepiej wykonać w salonie, w którym kolor nakładany jest ręcznie, a nie przy użyciu profesjonalnych narzędzi, takich jak tradycyjne foliowanie, meche czy pasemka cap highlighting. Oznacza on proces wizualnego przenikania koloru przez włosy, uzyskiwanego poprzez nakładanie go za pomocą łopatki lub deski do baleyage'u. Niektóre techniki mogą obejmować wyodrębnianie pewnych obszarów za pomocą folii, gdy wymagane jest dodatkowe rozjaśnienie. Ogólnie rzecz biorąc, efekt baleyage'u będzie głębszy u nasady, a kolor będzie płynnie przechodzić w najjaśniejsze obszary w połowie długości i na końcówkach.Jak pielęgnować baleyage w domu?

Baleyage pięknie odrasta, co oznacza rzadsze wizyty i zabiegi utrzymujące, jednak tak, jak w przypadku każdego koloru włosów, należy go chronić: stosuj szampon i odżywkę chroniące kolor, a także regularne zabiegi pielęgnacyjne i produkty chroniące przed wysoką temperaturą podczas stylizacji. Szampon i odżywka Serie Expert Vitamino Color chronią włosy przed blaknięciem koloru nawet do 8 tygodni*. Podobnie jak w przypadku wszystkich włosów blond lub rozjaśnianych, fioletowy szampon może pomóc zneutralizować żółte odcienie i ożywić kolor. *Test instrumentalny: szampon i odżywkaCzym jest odwrócony baleyage?

Jeśli masz już włosy blond, możesz wykonać odwrócony baleyage, aby pogłębić odrosty i nadać swojemu wyglądowi nowy wymiar: końcówki mogą zostać za pomocą baleyage'u podkreślone platynowym blondem lub lodowym blondem. Odwrócony baleyage to sposób na przekształcenie włosów rozjaśnionych na całej powierzchni lub mocno rozjaśnionych w wielowymiarową stylizację poprzez pogłębienie i rozjaśnienie kluczowych obszarów. Jest to zabieg popularny, ponieważ można zachować podobne odcienie podczas ponownego układania lub równoważenia ich, aby dać nowy, świeży wygląd poprzez stopniowe cieniowanie od głębszego odrostu do jaśniejszych odcinków.Jak stylizować baleyage?

Baleyage bardzo dobrze nadaje się do luźnych loków, fryzur typu beach waves lub zmierzwionych. Pozwoli to zobaczyć wiele wariantów kolorystycznych, jakie technika ta wprowadza do koloryzacji włosów. Aby uzyskać taki wygląd, możesz użyć profesjonalnych produktów do stylizacji z naszej gamy Tecni.ART, a do stylizacji na ciepło, naszego urządzenia SteamPod 4.0, które jest o 78% mniej szkodliwe w porównaniu do zwykłej prostownicy**.

**Testy instrumentalne w porównaniu ze zwykłą prostownicą po 15 użyciach

JAK WYKONUJE SIĘ FRANCUSKI BALAYAGE?

Wykonanie balayage'u najlepiej pozostawić profesjonalistom, ponieważ technika ta wymaga pewnych umiejętności. Oto, jak można prawidłowo wykonać balayage:

KROK 1: DOSKONALE POŁĄCZONE KOLORY ROZJAŚNIAJĄCE

Fryzjer przeprowadzi diagnozę Twoich włosów i dobierze najlepszą fryzurę dopasowaną do Twoich oczekiwań. Każda sekcja zostanie pokryta produktem rozjaśniającym – może on być ręcznie nakładany na powierzchnię włosów lub listwę, którą pozostawia się na powietrzu, pokrywa farbą, a następnie nakłada na włosy, dzięki czemu ciepło zostaje zatrzymane w miejscach wymagających dodatkowego rozjaśniania. Istnieje wiele różnych technik, które można łączyć w celu uzyskania najlepszych efektów.

KROK 2: ODŻYWIAJĄCY POŁYSK

Nadanie włosom wielowymiarowego połysku to ważny krok. Można wykorzystać więcej niż jeden odcień, dokładnie tak jak podczas łączenia cieni do powiek, choć odcień może być lekko chłodniejszy u nasady – w ten sposób podkreślony zostanie cień. Następnie całość łączy się z lekkim odcieniem mokka lub karmelu. Wykończenie powinno być lodowate lub perłowe wokół twarzy lub końcówek, które są najcieńszą częścią włosa. Powstała w ten sposób gama kontrastów nadaje włosom niesamowity połysk.

what is a french balayage by loreal professionnel