Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

System numeracji koloru włosów

Co oznaczają numery farb do włosów?

Jeśli chodzi o zmianę koloru włosów – podstawowa wiedza na temat tabeli kolorów może mieć fundamentalne znaczenie dla zrozumienia opcji prezentowanych w salonie.

SYSTEM NUMERACJI FARB DO WŁOSÓW L’ORÉAL PROFESSIONNEL

Twój kolorysta L’Oréal Professionnel skorzysta z naszego międzynarodowego systemu numeracji farb podczas indywidualnych konsultacji w salonie, aby określić, która intensywność i tony/refleksy najlepiej pasują do Ciebie i Twoich włosów. Wyjaśnimy system numeracji farb do włosów: to jedno z kluczowych narzędzi, które pomoże Ci lepiej zrozumieć złożoność usługi koloryzacji w salonie.

Numer farby zawiera do 4 cyfr, do 2 przed przecinkiem i do 2 po przecinku. Na przykład: 3, 5.8, 6.13 czy 10.21 to numery farb L’Oréal Professionnel. 

Hair colour chart numbering system between 1 and 10

Jak odczytać tabele kolorów

JAKI JEST NATURALNY KOLOR BAZOWY?

System stopni składa się z 10 numerów, które pomagają określić poziom intensywności Twoich naturalnych włosów. 1 oznacza kolor czarny, 5 – jasnobrązowy, 6 – ciemno blond, 7 – blond a 10 – najjaśniejszy blond. Twój kolorysta L’Oréal Professionnel przeanalizuje Twoje włosy i oceni ich naturalny odcień w salonie.

CZYM JEST KOLOR BAZOWY?

Pierwszy numer w tabeli określa kolor bazowy. Numer ten określa podstawowy stopień odcienia, jaki chcesz uzyskać. Podaje on intensywność jasnego lub ciemnego koloru.

Hair colour numbering system for reflect tones

CZYM JEST TON LUB REFLEKS KOLORU?

Następnie stylista przyjrzy się drugiej i trzeciej liczbie w tabeli, które występują po przecinku. Te liczby określają pierwszorzędne i drugorzędne refleksy/tony obecne w danym kolorze.

Na przykład: .1 = Popiel, .2 = Opal, .3 = Złoto, .4 = Miedź

System ten pozwala również fryzjerowi zneutralizować kolor. Na przykład, aby uniknąć zbyt ciepłego odcienia blond, może on dodać więcej .2 (fioletu) lub .1 (niebieskiego) i zneutralizować pojawiające się tony żółte lub pomarańczowe. 

Na ostateczny efekt ma również wpływ kilka innych czynników, które musi ocenić kolorysta L’Oréal Professionnel, np. tło i rozmieszczenie pigmentu.

Niezależnie od tego, czy masz na myśli konkretny kolor, czy potrzebujesz inspiracji, kolorysta L’Oréal Professionnel zaoferuje Ci usługę na miarę i pomoże wybrać najlepszy kolor włosów. Biorąc pod uwagę naturalny kolor włosów, karnację i kolor oczu, stworzy on spersonalizowany odcień, który pomoże podkreślić i rozświetlić Twoje rysy. Możesz umówić się na konsultację w sprawie koloryzacji w najbliższym salonie L’Oréal Professionnel już dzisiaj, aby uzyskać spersonalizowany kolor włosów, idealnie pasujący do Twojej urody.

 

Potrzebujesz inspiracji? Odkryj, jakie kolory są dla Ciebie odpowiednie za pomocą naszego wirtualnego narzędzia do testowania różnych kolorów włosów