Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Konturowanie włosów

Zainspirowane trendem w makijażu, konturowanie włosów to technika personalizowanej aplikacji koloru, która zrewolucjonizowała koloryzację włosów i uzyskiwane efekty. Ta innowacyjna metoda polega na starannym rozmieszczeniu kolorów wokół twarzy, a dzięki grze światła i cienia może zmienić kształt Twojej twarzy, podkreślając jej najlepsze cechy i uwydatniając naturalną karnację bez nakładania makijażu.

Co to jest konturowanie włosów?

Konturowanie włosów to technika koloryzacji, która wykorzystuje połączenie aplikacji z wolnej ręki i rozjaśniania ze starannym rozmieszczaniem różnych tonów i intensywności wokół twarzy w celu podkreślenia i zacienienia wybranych obszarów. Ciemniejsze odcienie tworzą cienie i służą do optycznego skracania lub zwężania kształtu twarzy, podczas gdy jaśniejsze odcienie wydłużają kształt twarzy poprzez odbijanie światła. To sprytne rozmieszczenie kolorów i staranny dobór uzupełniających się tonów tworzą złudzenie optyczne i sprawiają, że Twoja twarz wygląda na bardziej wyrazistą i podkreśloną.

Czy konturowanie włosów jest dla mnie?

Zdecydowanie! Konturowanie włosów to usługa koloryzacji w 100% na miarę, która jest stworzona, aby pasować do Twojej unikalnej struktury twarzy, rysów i karnacji. Kolory są wybierane na podstawie karnacji i rozmieszczane w oparciu o strukturę twarzy i rysy.

Jak sprawdzić jaki mam kształt twarzy?

Czarne linie zewnętrzne na poniższych schematach reprezentują każdy opisany kształt twarzy. Wzorcowy owalny kształt twarzy, który znajduje się w czarnych konturach, pomaga zademonstrować, które proporcje twarzy będą musiały wyglądać na ponownie wyrzeźbione za pomocą konturowania włosów, aby uzyskać bardziej symetryczny i zrównoważony owal.

Diagram showing different face shapes and how each shape can aim to achieve the oval face shape

Masz okrągłą twarz jeśli...
Długość i szerokość twarzy są równe. Charakterystyczne cechy to krótsze czoło i podbródek oraz zaokrąglona linia żuchwy. 

Masz kwadratową twarz jeśli...
Długość, szerokość i linia żuchwy są tej samej długości. Charakterystyczne cechy to szersza twarz, bardziej wyrazista linia żuchwy i krótsze czoło. 

Masz prostokątną twarz jeśli...
Ten kształt twarzy ma podobne cechy, co twarz podłużna, która jest dłuższa niż szersza, ale z wyraźniej zaznaczoną kanciastą linią żuchwy i szerszym czołem. 

Masz podłużną twarz jeśli...
Twoja twarz jest około 1,5 raza dłuższa niż szersza, z szerokim czołem, naznaczonymi kośćmi policzkowymi i linią żuchwy. Jej kształt będzie przypominał prostokąt z zaokrąglonymi rogami. 

Masz twarz w kształcie diamentu jeśli...
Jeśli Twoje kości policzkowe są szerzej rozstawione niż czoło i linia żuchwy. Masz twarz trójkątną /w kształcie serca jeśli... Masz szersze czoło i węższy spiczasty podbródek, a kształt twarzy przypomina odwrócony trójkąt.

 

W jaki sposób stylista stworzy konturowanie włosów na miarę? 

Konturowanie włosów wymaga oka specjalisty. Po pierwsze, zidentyfikuje on Twój unikalny kształt twarzy i strukturę kości, odgarniając włosy do tyłu, aby odsłonić pełny zarys twarzy. Najczęściej stosowanym wzorcem jest owalny kształt ze względu na dobrze wyważone i symetryczne proporcje. Tak więc następnym krokiem jest rozpoznanie przez kolorystę, gdzie należy umieścić ciemniejsze i jaśniejsze odcienie, aby ponownie wyrzeźbić rysy twarzy i uzyskać bardziej owalny kształt. Aby efekt wyglądał naturalnie i subtelnie, wybrane odcienie nie powinny wykraczać poza dwa tony powyżej lub poniżej naturalnego koloru włosów i powinny uwzględniać Twoją karnację. Różne odcienie i tony kolorów są następnie nakładane albo z wolnej ręki, aby uzyskać bardziej subtelne wykończenie, albo rozjaśniane osobno, aby uzyskać bardziej wyrazisty efekt. To połączenie pozwala koloryście dostosować odcienie do Twojej urody.

Diagram explaining how hair contouring works

 

Twarz okrągła/kwadratowa

Aby wydłużyć okrągłą lub kwadratową twarz, Twój kolorysta rozjaśni nasadę i końcówki włosów techniką z wolnej ręki. Po bokach twarzy stworzony zostanie cień i głębia za pomocą ciemniejszego odcienia. Subtelny czubek głowy i cieniowanie po bokach sprawią, że owal twarzy stanie się smuklejszy i bardziej wyprofilowany. 

 

Twarz w kształcie diamentu/podłużna/prostokątna

Aby poszerzyć rysy twarzy w tym kształcie, Twój kolorysta zachowa ciemną nasadę i spód włosów, aby stworzyć cień na czubku głowy i wokół linii żuchwy. Pojedyncze jasne pasemko wokół twarzy posłuży do jej oprawienia, a jaśniejsze elementy przed uszami z efektem ombre sprawią, że wydłużony kształt twarzy wyda się bardziej owalny. 

 

Twarz w kształcie serca/trójkąta 

Aby zaokrąglić kształt podbródka bez poszerzania czoła, Twój kolorysta nałoży ciemniejszy kolor na czubek głowy i okolice korony, a jaśniejsze pasma zaaplikuje z wolnej ręki od połowy długości i na końcówkach, aby rozjaśnić je pod linią żuchwy. Pasma wokół linii włosów są również rozjaśnione, aby rozświetlić twarz. Techniki ombre i sombré również pasują do tego kształtu twarzy.

Czy efekt będzie wyglądać naturalnie?

Złożoność tej wysoce technicznej konsultacji i aplikacji wymaga umiejętności profesjonalisty, aby upewnić się, że kolory są idealnie dopasowane do włosów i karnacji. Subtelne odcienie, zdolność kolorysty do starannego pozycjonowania odcieni pod przedziałkiem i dostosowania metody aplikacji do danych potrzeb sprawiają, że ta technika może wyglądać niezwykle naturalnie… Nikt się nie domyśli!

Czy nie wymaga szczególnej pielęgnacji?

Połączenie technik aplikacji i subtelność odcieni sprawiają, że technika ta może być niezwykle łatwa do pielęgnacji, a odrost jest delikatny i rozproszony.

 

Aby chronić i utrwalić konturowanie za pomocą pasemek, zalecamy korzystanie z naszej gamy Blondifier z Serie Expert. Ta gama pomaga rozjaśnić i poprawić wygląd wielowymiarowych tonów pasemek. Szampon Blondifer Gloss został stworzony z myślą o rozświetlonych pasemkach i sprawi, że będą one wspaniale podkreślone i wzbogacone dodatkowym promiennym połyskiem.

 

Częste mycie włosów i używanie suszarek może wpłynąć na ich kolor, więc dlaczego nie spróbować nowego szamponu Vitamino Color A:OX do ochrony konturowanych odcieni przed blaknięciem, matowością i szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi? Gama Vitamino ożywi Twój konturowany na miarę kolor, a włosy będą odżywione i błyszczące.


 

DELIKATNE KONTUROWANIE

Blonde model portrait shot
Light Hair model posing side on

Ukształtuj to!

Xenia
@Xeniaoverdose

Być może znasz tę modną technikę i wiesz, że ta luksusowa forma konturowania delikatnie nadaje twarzy kształt i zapewnia subtelną kombinację lżejszych i ciemniejszych odcieni.


IDEALNY DLA: Miłośniczki rozjaśnionych włosów lub osoby z odrostami w balejażu


Użyj Volume Architect aby uzyskać ten wygląd.

Skorzystaj z tej znakomitej usługi w najbliższym salonie.