Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Przewodnik po odcieniach blond

Terminologia i różnice w odcieniach włosów blond przyprawiają Cię o ból głowy? Wyjaśniamy nasz międzynarodowy system numeracji kolorów oraz różnice między ciepłymi, chłodnymi i neutralnymi odcieniami, aby ułatwić Ci dobranie razem ze stylistą idealnego koloru: od ciemnego blondu aż po blond popielaty, a nawet platynowy!

Odcienie blond: numery i tabela kolorów

W L’Oréal Professionnel stosujemy prosty międzynarodowy system numeracji kolorów, który po wyjaśnieniu pozwoli Ci doskonale zrozumieć kolor kryjący się za numerami.

Jeśli chodzi o odcienie blond L’Oréal Professionnel, wystarczy rozszyfrować zaledwie trzy liczby.

Pierwsza liczba przed przecinkiem to Twój kolor bazowy. Kolory bazowe zaczynają się od numeru 1, określającego najgłębszą czerń, i kończą na 10, określającym najjaśniejszy blond. Jeśli wybieramy przykładowo popielaty blond, prawdopodobnie zaczniemy od 6 (ciemny blond) lub 7 (blond).

Druga liczba, pierwsza po przecinku, to Twój odcień. Możesz dowiedzieć się więcej o odcieniach poniżej. Odcienie przechodzą od numeru 8 (mokka) przez 5 (ciepły mahoń) do 1 (chłodny popiel). W ten sposób Twoja stylistka wybiera podstawowe odcienie Twojego koloru. 

Trzecia i ostatnia liczba to drugorzędny ton, jeśli Twoja stylistka musi dodać odrobinę innego koloru – na przykład trochę niebieskiego, aby blond nie przybierał żółtego odcienia.

Mając te informacje na uwadze, wiemy teraz, jak rozszyfrować następujące przykłady:

10.12 = Najjaśniejszy blond z chłodnymi odcieniami
6. 31 = Ciemny blond ze złotym i odrobiną popielu, aby uniknąć żółknięcia
7.46 = Blond z miedzianymi tonami i odrobiną czerwieni

Teraz zaczynasz rozumieć, że specjalista od koloryzacji włosów to prawdziwy artysta!

Odkryj Style My Hair już dziś

Jeśli zastanawiasz się, na jaki kolor pofarbować włosy, szukasz inspiracji lub po prostu zastanawiasz się, jak będziesz wyglądać jako ciemna blondynka, jasna blondynka, z jasnobrązowymi włosami, z kilkoma pasemkami lub ożywiającym fryzurę balejażem, wypróbuj naszą aplikację do koloryzacji włosów – Style My Hair. Wirtualne „przymierzanie” włosów to doskonały sposób na zabawę różnymi kolorami, sprawdzenie, który kolor najbardziej Ci odpowiada i wypróbowanie różnych kolorów w czasie rzeczywistym. Style My Hair to wirtualna aplikacja 3D do zmiany koloru włosów, która pozwoli Ci eksperymentować z kolorami, aby zobaczyć, jak będziesz wyglądać w farbowanych włosach! Wypróbuj ją, pobierając już dzisiaj Style My Hair w sklepie Google Play lub App Store.

Ciepły, chłodny, neutralny: czym jest ton włosów 

Co więc określają dwie liczby po przecinku w tabeli kolorów? Tony.

Odpowiedni ton jest niezwykle ważny, zarówno jeśli chodzi o odcienie rude, brązowe i blond, i może podkreślić lub zniszczyć wygląd włosów. Ciepłe tony to kolor żółty i brzoskwiniowy: na przykład złoty blond, miedziany i piaskowy. Ryzyko związane z ciepłymi tonami polega na tym, że pomarańcz/czerwień użyte w koloryzacji mogą nadać niechciane żółte tony. Na szczęście istnieją produkty tonizujące i szampony, które mogą przywrócić ciepłe odcienie, usuwając żółty kolor.

Chłodne tony to odcienie niebieskiego i fioletu. Chłodne tony blond obejmują jasnopopielaty, szampan i platynę. Niebiesko-fioletowy kontrast z żółtymi tonami tworzy twarzowy i nowoczesny, chłodny odcień.

Gdy zrozumiesz, czym są ciepłe i chłodne tony, szybko zorientujesz się, jak działają tony neutralne. Nie dodają ani nie równoważą koloru bazowego, ale pogłębiają go.

 

Jak dbać o włosy blond

Sposób pielęgnacji włosów blond zależy od ich odcienia. Na przykład włosy w kolorze ciemnego blond wymagają innej pielęgnacji niż włosy w kolorze popielatym i bardzo jasnej platyny. Oto zalecana pielęgnacja włosów blond w zależności od ich koloru:

Popielaty blond

Jeden z najpopularniejszych obecnie odcieni blond, chłodne, popielate blond włosy mogą mieć różny odcień, od jasnego do prawie brązowego. Kluczem jest utrzymanie chłodnych tonów, dlatego polecamy szampon Blondifier, wzbogacony ekstraktem z jagód acai i fioletowymi pigmentami (pamiętasz, że fioletowy pomaga utrzymać chłodny odcień?). Gama Blondifier oferuje również odżywkę i maskę , które możesz dodać do pielęgnacji włosów. 

Ciemny blond

Ciemny blond często jest łączony z jaśniejszymi i ciemniejszymi pasemkami aby nadać kolorowi głębię i blask. Przy każdym myciu należy chronić i wzmacniać poszczególne odcienie. Wypróbuj szampon Blondifier, opracowany specjalnie po to, by nadać blask różnym odcieniom włosów farbowanych na blond.

Platynowy blond 

Kochamy platynowe odcienie blond! To śmiały kolor, godny podziwu. W dzisiejszych czasach widoczne odrosty są modne, więc ten wybór może być mniej wymagające niż kiedyś. Musisz jednak uważać na żółte odcienie, które mogą się nagle pojawić. W przypadku bardzo jasnych odcieni blond, nie możesz wybrać nic lepszego niż szampon Silver z gamy Serie Expert, wzbogacony magnezem i substancjami zapobiegającymi żółknięciu.

Blonde Balayage Pielęgnacja włosów