Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Co to jest Ombre

Ombre to jeden z największych trendów w koloryzacji włosów ostatnich dwóch dekad. Czym jednak różni się ombre od balayage i innych technik koloryzacji włosów? Przeczytaj nasz przewodnik po ombre, w którym znajdziesz porady ekspertów na temat tego, jak najlepiej wykorzystać swój kolor włosów.

Co oznacza termin ombre? 

Słowo ombré pochodzi z Francji, kraju od zawsze będącego wzorem mody i urody. Oznacza ono cieniowany i opisuje technikę koloryzacji włosów, w której ciemniejszy kolor bazowy jest stopniowo rozjaśniany na całej długości, zwykle zaczynając od połowy, dając efekt muśnięcia słońcem.

Ombre a balejaż – jaka jest między nimi różnica? 

Jednym z najczęstszych nieporozumień, jeśli chodzi o techniki koloryzacji, jest różnica między włosami ombre a balejażem (czyli balayage, innym francuskim terminem pochodzącym od czasownika balayeroznaczającego zamiatanie).

Włosy ombré to technika koloryzacji polegająca na płynnej gradacji od ciemniejszego do jaśniejszego odcienia, natomiast balejaż to technika rozjaśniania.

Inną techniką koloryzacji włosów jest sombre, która jest delikatniejszą i bardziej subtelną wersją włosów ombre, z mniej widocznym przejściem między kolorami u nasady i na końcach. Ostatnią techniką jest często mylone z włosami ombre farbowanie metodą dip-dye, w której gradacja między ciemniejszymi a jaśniejszymi kolorami jest bardzo niewielka lub niemal żadna. Różnicę pomoże zapamiętać nazwa: dip-dye wygląda tak, jakbyś właśnie zanurzyła włosy w innym kolorze.

Czy ombre jest łatwe w utrzymaniu?

Jednym z powodów, dla których włosy ombre są tak popularne, jest łatwość ich pielęgnacji. Dzięki stopniowej gradacji kolorów jaśniejsze partie w miarę odrastania włosów delikatnie przesuwają się w dół, ku końcówkom.

Aby przywrócić te odrośnięte jaśniejsze partie na długości i na końce, marka L’Oréal Professionnel oferuje skrojony na miarę zabieg koloryzacji Instant Highlights. Ten szybki i bardzo skuteczny system rozjaśniania wykorzystuje technologię pro-heat, aby rozjaśnić partie koloru włosów nawet o 6 tonów, natychmiastowo odświeżając włosy ombre bez konieczności korzystania z usługi koloryzacji całej głowy. Twój stylista włosów będzie dokładnie wiedział, gdzie umieścić pasemka, aby uzyskać naturalne i promienne wykończenie, które podkreśli Twoją twarz i koloryt skóry.

Jak pielęgnować włosy ombre w domu?

Zadbaj o to, aby Twoje włosy ombre wyglądały pięknie przez całą dobę i cały tydzień! Jeśli chodzi o codzienną pielęgnację włosów, wybieraj produkty, które zabezpieczą kolor (a nie będą go usuwać) i wzmocnią jego połysk. Kolekcja produktów do pielęgnacji włosów Vitamino Color z gamy Serie Expert została stworzona specjalnie z myślą o farbowanych włosach, takich jak włosy ombre. W przypadku włosów blond ombre wypróbuj szampon Blondifer Gloss, maskę do włosów Blondifer i krem CC do włosów blond – każdy produkt pomaga zwiększyć połysk farbowanych włosów i chronić je przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak pogoda i zanieczyszczenia.

Inspiracje dla stylizacji ombre

Najbardziej rozpoznawalną kombinacją kolorów dla włosów ombre jest średni brąz, który przechodzi w złote końcówki. Ale nie jest to jedyny wybór. Osoby o naturalnie ciemniejszych włosach mogą wybrać sombre, a brunetki – kolor subtelnie przechodzący w modny popielaty lub nawet ciepły kasztan. Ombre możesz mieć nawet, jeżeli masz już włosy blond: złote odrosty stopniowo zmieniając w oszałamiające platynowe końcówki!

Jak stylizować włosy ombre

Aby naprawdę podkreślić piękno włosów ombre, jednym z najlepszych sposobów na ich stylizację są luźne fale, ponieważ naturalnie wyglądające zagięcia włosów zwracają uwagę na zmianę koloru wzdłuż włosa. W tym celu, niezależnie od tego, czy Twoje włosy są naturalnie falowane, czy nie, zalecamy użycie kremu do stylizacji Siren Waves z kolekcji Tecni.ART. Po prostu nałóż go na wilgotne włosy i wysusz je, a następnie zakręć w 5-centymetrowych odcinkach i rozczesz palcami, aby rozdzielić loki i uzyskać naturalny efekt. 

Jeżeli wolisz odsunąć włosy od twarzy, doskonałym sposobem na pokazanie różnych odcieni włosów może być również piękny warkocz, ponieważ każde pasmo włosów w warkoczu zachodzi na siebie, podkreślając kontrasty kolorystyczne. Tutaj dowiesz się, jak upleść różne warkocze. 

Ombre: ponadczasowy trend w koloryzacji włosów, który zawsze będziemy cenić!