Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Wszystko, co musisz wiedzieć o tonerach do włosów

Polecany produkty eliminacji tych niechcianych odcieni, które pomagają utrzymaniu pożądanego koloru.

Colour wheel

Czym jest toner do włosów?

Toner do włosów to produkt pozwalający skorygować lub spersonalizować kolor. Służy do dodania naturalnych lub bardziej widocznych tonów po profesjonalnej koloryzacji. W efekcie podkreśla tonację włosów. W jaki sposób? Profesjonalnie wykańczając fryzurę.. Aby toner zadziałał, włosy muszą być wcześniej rozjaśnione lub koloryzowaneNajczęściej stosuje się go do włosów blond, ale może być również stosowany do włosów ciemnych i rudych.

Profesjonalny toner do użytku w salonie fryzjerskim jest bardziej napigmentowany niż srebrny lub fioletowy szampon stosowany w domu. Te produkty są jednak doskonałe do utrzymania jasnego lub chłodnego koloru między wizytami w salonie.

Co oznacza wstępne rozjaśnianie?

To profesjonalne określenie oznaczające utlenianie. Odnosi się do tego, w jaki sposób utlenianie jest stosowane do rozjaśniania włosów. Podczas utleniania naturalne lub farbowane włosy są rozjaśniane do pożądanego tonu. W zależności od naturalnego koloru włosów, wcześniejszych koloryzacji i zabiegów chemicznych, możliwy do osiągnięcia stopień jasności będzie się różnić. Ten proces może sprawić, że uzyskasz kremowy, muśnięty słońcem efekt lub całkiem biały kolor.

Aby uzyskać efekt klasycznego koloru blond ważne jest rozjaśnienie włosów do bladożółtego tła. Tonery pomogą zneutralizować niepożądane ciepłe odcienie, które uwidoczniły się po wstępnym rozjaśnianiu. Dzięki temu kolor włosów będzie spersonalizowany i niepowtarzalny, z profesjonalnym wykończeniem.

Jakich efektów kolorystycznych można oczekiwać od tonera?

Nie ma tonerów pasujących do każdego odcienia włosów. W rzeczywistości toner to sposób na dostosowanie koloru włosów do własnych potrzeb. Tonery można stosować na całe włosy lub na ich partie w celu stworzenia różnych efektów i personalizacji fryzury. 

Cieplejsze odcienie obejmują odcienie kremu, brzoskwini lub wanilii. Chłodniejsze odcienie to srebro, szampan i śnieżna biel. Można również uzyskać odcienie pastelowe, w tonach różu, lilii i różowego złota. Tonery można stosować bezpośrednio po zabiegu wstępnego rozjaśniania lub jako uzupełnienie, aby zachować świeżość i blask koloru między wizytami w salonie. 

Jakie są rodzaje tonerów do włosów?

1/ Tonery do użytku w salonie

Toner pozwala fryzjerowi spersonalizować Twój kolor. W jaki sposób? Ocieplając lub ochładzając jego ton i poprawiając niechciane odcienie. Możliwe jest również dodanie jasnego akcentu w modnym kolorze, bez potrzeby rozjaśniania włosów. Toner umożliwia ponadto uzyskanie równomiernego koloru włosów od nasady aż po same końcówki. 

2/ Tonery do użytku w domu 

W niektórych produktach do pielęgnacji włosów, takich jak fioletowy szampon, można znaleźć toner, który pomoże utrzymać kolor między zabiegami w salonie. Toner stosowany w salonie jest bardziej napigmentowany i długotrwały niż produkty tonizujące stosowane w domu, takie jak fioletowy szampon.

Czym jest fioletowy szampon i jak działa na włosy?

Fioletowy szampon lub Srebrny szampon to produkty pozwalające utrzymać efekt rozjaśnionych włosów w domu między zabiegami w salonie. Tonowanie włosów w celu usunięcia żółtych lub pomarańczowych odcieni opiera się na zasadach rządzących kolorami. Pierwszym krokiem jest zastosowanie toneru w odcieniu leżącym na przeciwległej stronie w kole barw. Dlaczego? Zrównoważy to niepożądane odcienie. Ponieważ fiolet neutralizuje kolor żółty, odpowiednia równowaga między nimi zapewni neutralny ton.

Szampon fioletowy L’Oréal Professionnel Blondifier Cool jest doskonałym domowym zabiegiem dla włosów blond, gdyż, rozprowadzając na powierzchni włosów zmienne ilości fioletowego pigmentu, ożywia je. Ponadto jest łagodny dla włosów i skóry głowy, dzięki czemu można go bezpiecznie stosować po wcześniejszym rozjaśnieniu włosów. Podczas mycia fioletowym szamponem łuski włosa wchłaniają niewielką ilość fioletowego pigmentu. Wskutek tego, żółtawe tony zostają zneutralizowane. 

Srebrny szampon L’Oreal Professionnel do włosów białych, szarych lub jasny blond posiada mocny fioletowy pigment, który równoważy niepożądane pomarańczowe tony i utrzymuje chłodny odcień włosów. 

Czy toner przeznaczony jest wyłącznie do włosów blond?

Nie. Tonery można również stosować do włosów ciemnych i rudych, aby pozbyć się niepożądanych żółtych tonów.  

Jak długo utrzymuje się toner na włosach po wizycie u fryzjera?

Zależy to od częstotliwości mycia włosów. Im rzadziej myjesz włosy, tym dłużej utrzyma się kolor, ale możesz również przedłużyć jego trwałość, stosując profesjonalną pielęgnację włosów. W zależności od rodzaju i kondycji włosów toner może utrzymywać się od 2 do 6 tygodni. Prawdopodobnie toner utrzyma się krócej na włosach, które były wcześniej kilkakrotnie koloryzowane. Mogą więc one wymagać regularnego tonowania. 

Jak przedłużyć trwałość tonera?

Włosy w kolorze blond czy popielatym oraz z balejażem czy pasemkami mogą nabrać żółtych odcieni pod wpływem wielu czynników. Należą do nich:

●             Zanieczyszczenie powietrza

●             Twarda woda

●             Działanie słońca

●             Chlor i inne substancje chemiczne obecne w wodzie

●             Naturalny proces blaknięcia koloru

Jak przedłużyć trwałość tonera?

Istnieje kilka sposobów na przedłużenie trwałości tonera:

1/ Korzystaj z profesjonalnej pielęgnacji farbowanych włosów 

Aby zapobiec blaknięciu tonera między zabiegami koloryzacji, gama profesjonalnych produktów pielęgnacyjnych typu L’Oreal Professionnel Vitamino Color pomoże utrzymać odpowiedni odcień włosów. Gama L'Oréal Professionnel's Blondifer została opracowana specjalnie z myślą o włosach blond. Stosowanie jej pozwoli przedłużyć trwałość koloru.

2/ Chroń włosy przed słońcem

W lecie uważaj na wpływ słońca na Twoje włosy. Możesz chronić włosy przed słońcem:

●             Korzystając ze sprayu L’Oreal Professionnel Solar Sublime, aby zapewnić włosom natychmiastową ochronę przed słońcem. Zapobiega on również ich wysuszaniu.

●             Nosząc kapelusz

●             Ograniczając czas spędzony na słońcu

3/ Chroniąc włosy podczas stylizacji na ciepło 

Częste korzystanie z prostownic czy lokówek może również przyczynić się do blaknięcia koloru.  Pamiętaj, aby używać ochrony termicznej, np. olejku Mythic Oil Original podczas stylizacji na ciepło. Zawierający bogatą mieszankę drogocennych olejków, w tym olejku arganowego, odżywia on i rozświetla farbowane włosy. Oferuje również termoochronę do 230°C (446°F). 

Wszystkie powyższe metody pomogą przedłużyć trwałość tonera na włosach.

4/ Korzystaj z łagodniejszych przyrządów do stylizacji włosów na ciepło 

L’Oréal Professional Steampod 3.0 to 78% mniej uszkodzeń włosów* i blaknięcia koloru* 

*w porównaniu ze zwyczajną prostownicą (badanie wykonane po 15 użyciach). 

 

Jeśli chcesz odświeżyć kolor włosów, Twój stylista może doradzić Ci odpowiedni odcień, aby uzyskać piękne, lśniące pasma.