Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Zniszczone włosy

Odpowiednia pielęgnacja włosów zniszczonych pozwala skutecznie poprawić ich kondycję i przywrócić im zdrowy wygląd. Poznaj pielęgnację z L'Oréal Professionnel.

Zniszczone włosy to problem, który dotyka wielu osób. Bez trudu można wymienić całą listę czynników, które sprawiają, że nasza fryzura nie tylko przestaje wyglądać dobrze, ale staje się również problematyczna w kwestii jej pielęgnacji. Z tego artykułu dowiesz się, jak odżywić zniszczone włosy, które kosmetyki stosować, a czego lepiej unikać. Poznaj nasze sprawdzone sposoby na poprawę kondycji włosów!


Spis treści:

Jak wyglądają zniszczone włosy?

Co powoduje, że włosy się niszczą?

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

Jak odbudować silnie zniszczone włosy?

Skuteczne produkty na zniszczone włosy


Jak wyglądają zniszczone włosy?

Zanim dowiesz się, jak uratować zniszczone włosy, koniecznie musisz wiedzieć, po czym poznać, że potrzebują one odpowiedniej pielęgnacji i regeneracji. Mocno zniszczone włosy widoczne są już na pierwszy rzut oka – nierzadko są spuszone, matowe i pozbawione blasku. Są również niezwykle suche i szorstkie w dotyku.

Włosy zniszczone pozbawione są nawilżenia, a brak kluczowych dla nich składników odżywczych sprawia, że łatwo się łamią, a nawet kruszą w dłoniach. To wciąż nie wszystkie z niepokojących objawów, które powinny zwrócić naszą uwagę. Warto przyjrzeć się bliżej końcówkom. Włosy bardzo zniszczone rozdwajają się. Dokładna obserwacja pomoże nam zauważyć problem możliwie wcześnie. W dalszej części artykułu dowiesz się również, jak powinna wyglądać regeneracja zniszczonych włosów.

Kosmetyki na zniszczone włosy Molecular L’Oreal Professionnel

Co powoduje, że włosy się niszczą?

Gdy wiesz już, jak wyglądają zniszczone włosy, czas dowiedzieć się, co powoduje taki stan rzeczy. Na samym wstępie warto wspomnieć o tym, że kondycja naszych włosów może zmieniać się na przestrzeni lat. Czasami będzie ona lepsza, innym razem zauważalne będzie jej pogorszenie. Musimy mieć na uwadze, że wpływ na to ma wiele czynników, w tym nawet… pora roku. Na przykład latem włosy są narażone na silne działanie promieniowania UV, natomiast zimą niska temperatura i wilgoć również nie mają dobroczynnego działania na strukturę włosa. Poznaj najważniejsze czynniki, które sprawiają, że konieczne staje się zastosowanie profesjonalnych kosmetyków do pielęgnacji włosów!

Nieodpowiednie suszenie i czesanie włosów

Zanim dowiesz się, co na zniszczone włosy zadziała najlepiej, musisz wiedzieć o tym, że nawet niepoprawne czesanie czy nieumiejętne suszenie może prowadzić do rozdwajania końcówek czy po prostu osłabienia kondycji włosa. Wystarczy, że zaraz po umyciu niedokładnie odciśniesz nadmiar wody z pasm czy też zbyt blisko zbliżysz suszarkę do głowy.

A dlaczego odbudowa zniszczonych włosów jest potrzebna w przypadku nieprawidłowego czesania? Przykładem mogą być włosy kręcone, które staramy się potraktować szczotką w momencie, gdy są suche. W takim przypadku dochodzi do ich łamania i silnego uszkodzenia.

Stylizacja włosów na gorąco bez termoochrony

Nasze włosy mogą zostać uszkodzone poprzez zbyt częste, a także nieodpowiednie stosowanie urządzeń do stylizacji. Przykładem będzie prostownica, lokówka czy suszarka, po które nierzadko sięgamy bez wcześniejszej aplikacji na pasma kosmetyków z termoochroną.

W miarę możliwości warto też zmniejszyć częstotliwość sięgania po urządzenia z tej kategorii lub przynajmniej ograniczyć ich używanie na czas odbudowy i regeneracji. Wiele osób nie wyobraża sobie jednak stylizacji włosów bez użycia prostownicy. Gładkie pasma, które wyglądają doskonale przez cały dzień, to dla niektórych kobiet spełnienie marzeń.

Okazuje się, że nie jest konieczna rezygnacja z urządzeń do stylizacji, jeżeli chcemy zachować zdrowy wygląd włosów. Idealnym wyborem będzie w tym przypadku SteamPod 4.0 L'Oréal Professionnel. To nic innego, jak nowoczesna, innowacyjna parowa prostownica, która działa dzięki zastosowaniu pary wodnej! Urządzenie to, dzięki swojej niezwykłej funkcji, sprawi, że prostowane włosy będą gładkie i bardzo miękkie. Wciąż nie powinniśmy mimo to zapominać o stosowaniu termooochrony, np. kremu termoaktywnego.

Źle dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów

Masz bardzo zniszczone włosy? Co zrobić, aby uniknąć tego problemu? Na pewno zacznij od unikania kosmetyków, które im nie służą. Nie każdy produkt z natury jest zły. Czasami jest to kwestia nieodpowiedniego doboru do konkretnych potrzeb, co może skutkować osiągnięciem odwrotnego rezultatu.

Na przykład przy włosach przetłuszczających się zastosowanie produktów mocno wygładzających prawdopodobnie sprawi, że nadmiar łoju wzrośnie. Jednak kwestia wizualna jest znacznie mniej poważna niż powstanie uszkodzeń mechanicznych. Dlatego jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak odbudować zniszczone włosy, zacznij od weryfikacji, czy aktualnie stosowane produkty pielęgnacyjne są rzeczywiście odpowiednie.

Brak nawilżania i odżywania włosów

Jednym z kluczowych czynników, który sprawia, że Twoja fryzura nie prezentuje się zbyt dobrze, jest bez dwóch zdań brak odpowiedniego nawilżenia, a także odżywienia włosów. Oznacza to, że nie dostają one odpowiednich składników aktywnych, które będą wspierały ich odbudowę i regenerację. Tutaj – ponownie – problemem może być zły dobór kosmetyków pielęgnacyjnych. Warto zajrzeć do składu i upewnić się, że znajdziemy tam silnie działające składniki aktywne, takie jak proteiny, witaminy, ekstrakty, kwasy i olejki.

Jak pielęgnować zniszczone włosy?

Wiele osób zastanawia się, jak odbudować zniszczone włosy i na co zwrócić uwagę podczas doboru produktów. Zacznijmy od zastosowania się do kilku prostych zasad, takich jak unikanie częstego korzystania z urządzeń do stylizacji, rezygnacja ze spania z mokrymi włosami, delikatnego rozczesywania, stosowanie gumek, które nie uciskają czy zabezpieczanie pasm na czas snu (na przykład poprzez noszenie czepka). Warto również chronić się przed działaniem promieniowania słonecznego. Tutaj sprawdzą się doskonale kosmetyki w mgiełce, które zawierają filtr. W końcu na stan włosów wpływa także kondycja skóry głowy.

Jak naprawić zniszczone włosy? Musisz mieć na uwadze, że będzie to długi proces, który wymaga cierpliwości i systematyczności. Nie wystarczy wprowadzenie jednego czy dwóch dobrych nawyków. Nierzadko jest to całkowita zmiana naszego stylu życia – idealny sposób na zniszczone włosy to zadbanie o higienę snu, zdrowa dieta, regularne nawadnianie, a nawet unikanie stresu. Zdrowy organizm to również zdrowe włosy i paznokcie!

Jeżeli wciąż zastanawiasz się, jak uratować bardzo zniszczone włosy, to pamiętaj o tym, że w niektórych przypadkach ważna będzie pomoc specjalisty, na przykład trychologa. Pomoże on w znalezieniu źródła problemu. Podpowie również, co na zniszczone włosy warto stosować, a czego unikać. Pomocne będą także niektóre zabiegi oferowane przez fryzjerów.

Profesjonalny zabieg fryzjerski - odbudowa zniszczonych włosów z produktami Molecular L’Oreal Professionnel

Jak odbudować silnie zniszczone włosy?

Czy domowe sposoby na zniszczone włosy działają? Warto pamiętać o tym, że jak zostało już wspomniane, w niektórych przypadkach kluczowe będzie zasięgnięcie profesjonalnej pomocy. W takim przypadku warto rozważyć wizytę u fryzjera.

W wybranych salonach możemy skorzystać z takiej usługi, jak profesjonalny zabieg z produktami Absolut Repair Molecular od L'Oréal Professionnel. Warto wiedzieć, że różni się on od pielęgnacji, którą stosujemy na co dzień w domu. Jest znacznie bardziej zaawansowany i przeprowadzany pod okiem specjalisty. Zadziała znacznie lepiej niż domowe sposoby na włosy zniszczone. Warto natomiast zacząć od wcześniejszej konsultacji z fryzjerem, który wytłumaczy, na czym polega zabieg, jak może nam ona pomóc i zaleci jak stosować domową pielęgnację.

Kliknij tutaj i znajdź salon, w którym możesz wykonać profesjonalny zabieg na zniszczone włosy.

Jak działa kuracja na zniszczone włosy? Gama Absolut Repair Molecular zawiera w swoim składzie 18 aminokwasów o specyficznych właściwościach, w tym: kwas glutaminowy, arginina, glicyna, seryna, tyrozyna, a także wiązania peptydowe łączące aminokwasy w celu utworzenia strukturalnych peptyd. Dzięki innowacyjnej technologii gama zapewnia trwałą i co ważne, wewnętrzną odbudowę na poziomie peptydów (molekularnym). Już 1 usługa u fryzjera wystarczy, aby naprawić uszkodzenia włosów z ostatnich 2 lat.*

*Produkty przebadane na różnych typach i teksturach włosów. Aby uzyskać efekt odbudowy włosów z ostatnich 2 lat należy skorzystać z zabiegu Absolut Repair Molecular w salonie partnera L'Oréal Professionnel, a także zastosować domową pielęgnacja zgodnie z zaleceniami fryzjera.

Zniszczone włosy przed zabiegiem i odbudowane włosy po zabiegu Molecular L'Oréal Professionnel

Tymczasem najlepszy domowy sposób na zniszczone włosy to zastosowanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, które podtrzymają efekt uzyskany przez fryzjera. W tym przypadku idealnie sprawdzi się seria L'Oréal Professionnel Absolut Repair Molecular.

Skuteczne produkty na zniszczone włosy

Czy wiesz, jak odbudować zniszczone włosy po rozjaśnianiu czy uszkodzeniach mechanicznych innego pochodzenia? Zacznij od zmiany codziennej rutyny! Okazuje się, że wcale nie musisz wykonywać wieloetapowej pielęgnacji, jeżeli masz zniszczone włosy. Domowe sposoby, takie jak samodzielne przygotowywanie masek czy płukanek, możesz zastąpić zaledwie trzema kosmetykami L'Oréal Professionnel.

Niezbędna będzie kuracja na zniszczone włosy. W naszej kosmetyczce powinno znaleźć się kilka kluczowych kosmetyków. Jest to m.in.: szampon do zniszczonych włosów, maska na zniszczone włosy, a także serum. Wszystkie te produkty znajdziesz w gamie Absolut Repair Molecular. Kosmetyki mają niezwykle przyjemny zapach i działają już od pierwszego użycia.

Pielęgnacja zniszczonych włosów wcale nie jest taka trudna. Podstawą będzie odpowiednie oczyszczanie skóry głowy przy pomocy szamponu. Możesz korzystać z niego przy każdym myciu. Uzupełnieniem pielęgnacji jest serum o przyjemnej konsystencji, odpowiednie do regularnego stosowania. Całość uzupełnia maska bez spłukiwania, która zapewnia również ochronę przed wysoką temperaturą. Seria Absolut Repair Molecular może być stosowana przez osoby zarówno z prostymi, jak i kręconymi włosami, o różnej porowatości włosów.

Absolut Repair Molecular

Krok 1 - Szampon na zniszczone włosy

Szampon do włosów zniszczonych z serii Absolut Repair Molecular sprawia, że na nowo powróci objętość, której oczekujesz. Ma kremowo-piankową konsystencję i nie zawiera siarczanów. W składzie znajdziemy natomiast spoiwo peptydowe oraz aż pięć aminokwasów. To polecany szampon na zniszczone włosy, gdyż świetnie oczyszcza pasma, a dodatkowo wzmacnia je. Gwarantuje również wysoki poziom ochrony.

Absolut Repair Molecular

Krok 2 - Serum na zniszczone włosy

Jak dbać o zniszczone włosy? Sięgnij po serum na zniszczone włosy z serii Absolut Repair Molecular! To kosmetyk do spłukiwania stanowiący idealne uzupełnienie rutyny pielęgnacyjnej. Można stosować go regularnie lub zamiast maski. Jeżeli zastanawiasz się, jak zregenerować zniszczone włosy, to jest to produkt właśnie dla Ciebie. Nasze serum to absolutny must have. W kosmetyku znajdziemy między innymi aż 5 aminokwasów. Skład serum to zasługa innowacyjnej technologii.

Jak działa? Przede wszystkim naprawia i odbudowuje strukturę molekularną włosa. Jest to działanie od wewnątrz, którego często brakuje w standardowej pielęgnacji. Przy regularnym stosowaniu zauważamy, że włosy są widocznie w lepszej kondycji, a dodatkowo stają się silne i mocne.

Krok 3 - Maska na zniszczone włosy

Co na bardzo zniszczone włosy powinno zadziałać najlepiej? Samo mycie włosów odpowiednim szamponem czy aplikacja serum to czasami za mało. Idealnym rozwiązaniem jest dodanie do pielęgnacyjnej rutyny takiego kosmetyku jak maska do włosów zniszczonych. Ten profesjonalny kosmetyk warto aplikować regularnie. Zadziała znacznie lepiej niż przygotowana samodzielnie, domowa maska na włosy suche i zniszczone.

Maska na zniszczone włosy z serii Absolut Repair Molecular zawiera spoiwo peptydowe oraz pięć aminokwasów. Konsystencja jest kremowa i szybko się wchłania. To najlepsza maska na zniszczone włosy, jeżeli szukasz produktu, którego nie trzeba spłukiwać. Lekka konsystencja, ale silne działanie. Włosy stają się gładkie, lśniące, zdrowo wyglądające, a nawet chronione przed czynnikami zewnętrznymi. Maska zapewnia ochronę termiczną do 230°C/450°F.