Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Wypadanie włosów po ciąży?

Zobacz czego możesz się spodziewać i jak sobie z tym radzić.

Czym jest poporodowe wypadanie włosów?

Czy zauważyłaś wypadanie włosów po ciąży? Poporodowe wypadanie włosów występuje u wielu kobiet, będącźródłem niepokoju i stresu. Nie potrzebujesz dodatkowych trosk, gdy masz w domu noworodka! Przyjrzyjmy się najczęściej zadawanym pytaniom w kwestii poporodowego wypadania włosów i właściwej pielęgnacji odrastających włosów.

Poporodowe to znaczy będące konsekwencją ciąży i porodu. I chociaż czasem można pomylić to słowo ze słowem postnatalne, to istnieje między nimi subtelna różnica. Słowo poporodowe odnosi się do stanu matki po porodzie, podczas gdy postnatalne opisuje stan dziecka. Poporodowe wypadanie włosów jest więc nadmiernym wypadaniem włosów po porodzie.

Czy wypadanie włosów po ciąży jest normalnym zjawiskiem?

Poporodowe wypadanie włosów jest częstsze niż myślisz. Prawdopodobnie odpowiadają za to hormony, a w szczególności estrogenem, którego stężenie wzrasta w czasie ciąży. Uważa się, że estrogen ogranicza naturalne wypadanie włosów (część telogenowej fazy wypadania włosów) i wstrzymuje cykl odnowy włosów. Jednak po porodzie poziom hormonów stopniowo wraca do normy. Wszystkie włosy, które zostały zatrzymane na etapie spoczynku, zaczynają wypadać. A ponieważ wypadają wszystkie naraz, rezultatem może być widoczna utrata włosów lub ich przerzedzenie. Jednak włosy te najczęściej odrastają i powracają do zdrowego cyklu wzrostu. Każdy przypadek jest inny. 

Wypadanie włosów po ciąży może być również spowodowane niedoczynnością tarczycy, łysieniem lub niedoborem żelaza. Jeśli martwisz się zmianami zachodzącymiworganizmie po porodzie, udaj się do lekarza, aby uzyskać profesjonalną diagnozę i odzyskać spokój ducha.

Co możesz zrobić, aby wesprzeć wzrost włosów?

Zauważyłaś przerzedzanie lub wypadanie włosów po ciąży i udałaś się do lekarza, który potwierdził, że zmagasz się z poporodowym wypadaniem włosów. To przejściowa sytuacja, Twoje włosy powinny zacząć odrastać w ciągu kilku miesięcy. Czy można wesprzeć ich wzrost, aby odrastały szybciej i odzyskały dawną gęstość?

Stymulacja wzrostu włosów jest świetnym pretekstem, aby zafundować sobie masaż głowy. Delikatnie uciskając skórę głowy palcami lub dłońmi, możesz stymulować przepływ krwi przez głowę, wspierając w ten sposób odrastanie zdrowych włosów. Szczotkowanie skóry głowy co wieczór może również stymulować krążenie krwi, ale upewnij się, że używasz odpowiedniego rodzaju szczotki. Unikaj metalowych zębów i grzebieni, które mogą uszkadzać skórę głowy i szarpać włosy. Można masować skórę głowy miękką szczotką z naturalnego włosia, co zmniejszy łamliwość włosów.

Zdrowa dieta jest zawsze dobrym krokiem na drodze do zachowania zdrowia i radości. Ciemnozielone warzywa liściaste, jagody i produkty bogate w białko są znane ze swoich właściwości wzmacniających włosy. Jajka na przykład pomagają zwiększyć produkcję kolagenu, a jagody i maliny są bogate w witaminę C, doskonale chronią przed wolnymi rodnikami i zwiększają wchłanianie żelaza.

Odpowiednia pielęgnacja włosów może również pomóc włosom odzyskać objętość. Używanie właściwych szamponów i odżywek, o formule zagęszczającej włosy, np. z gamy Serioxyl od L’Oréal Professionnel, sprawi, że włosy będą wydawać się grubsze i gęstsze, a jednocześnie uniesione u nasady.

Jak zakryć przerzedzające się włosy

Jeśli po porodzie wypadają Ci włosy, istnieje kilka sposobów, aby to zamaskować, aż powrócą do dawnej świetności.

 

1/ Czas na podcięcie

Jedno z miejsc, gdzie wypadanie włosów jest najbardziej widoczne, to przód głowy. Wiele kobiet niepokoi się krótkimi, cienkimi i słabymi włoskami, pojawiającymi się po ciąży wzdłuż linii włosów. Może to być idealna okazja do wypróbowania nowej fryzury – co sądzisz o grzywce? Cieniowanie może być również doskonałym sposobem na stworzenie pozoru gęstości i objętości.


2/ Zmień przedziałek

Innym miejscem, w którym kobiety zauważają przerzedzenie włosów po ciąży, są okolice przedziałka. Aby to ukryć, wystarczy zrobić przedziałek w innym miejscu! Nowy przedziałek może ponadto optycznie zwiększyć objętość włosów.

Jeśli chcesz poprawić gęstość włosów, spraye Serioxyl Volumising Colour natychmiast pokryją przerzedzone obszary na skórze głowy, zapewniając naturalnie wyglądający efekt zagęszczenia włosów. 

 

3/ Zmień kolor

Koloryzacja może być skutecznym narzędziem, umożliwiającym maskowanie przerzedzających się włosów. Poproś fryzjera, aby pomógł Ci specjalnym rozmieszczeniem koloru: kilka pasemek w dobrym miejscu lub promienny balejaż mogą naprawdę poprawić gęstość i kształt płaskich, cienkich włosów.

 

4/ Kuracje zagęszczające

Włącz kuracje zagęszczające do swojej rutyny pielęgnacyjnej. 

Serioxyl do włosów przerzedzających się to gama pielęgnacyjna złożona z serum i sprayów bez spłukiwania, które z każdym użyciem skutecznie odbudowują gęstość włosów. Dla przykładu, kurację zagęszczającą Serioxyl do włosów przerzedzających się należy stosować codziennie przez co najmniej trzy miesiące, aby włosy nabrały gęstości i objętości.

 

5/ Korzystaj z akcesoriów

Akcesoria to zabawny i dający duże pole do popisu sposób na szybkie i łatwe ukrycie wypadania włosów po porodzie. Wypróbuj kapelusze, chusty na głowę, ozdobne opaski i jasne, kolorowe spinki do włosów – ich rolą jest ukrycie włosów albo odwrócenie od nich uwagi!

 

6/ Sztuczki stylisty

Pianka zwiększająca objętość i lakier do włosów mogą stać się Twoimi sojusznikami. Po umyciu włosów i zastosowaniu odżywki nanieś piankę na mokre włosy, a następnie wysusz je z głową pochyloną do dołu. Gdy włosy będą już prawie suche, odgarnij je do tyłu, ułóż według uznania, a następnie spryskaj delikatnym lakierem do włosów, który ich nie obciąży. Aby ułożyć odrastające włoski wzdłuż linii czoła lub inne niesforne kosmyki, użyj żelu do stylizacji, takiego jak Fix Max z Tecni.ART.

 

Wypadanie włosów po porodzie to powszechny problem, ale na szczęście istnieją sposoby, aby zminimalizować go i wspomóc odrastanie włosów… i skupić się na dzidziusiu!