Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Pierwsza koloryzacja: Podstawy farbowania włosów

Pierwsza koloryzacja włosów może wydawać się przerażająca. I taka może wydawać się również pielęgnacja włosów.

Skąd masz wiedzieć, jaki kolor wybrać? Na jaki kolor powinnam pofarbować włosy? Jaki odcień i kolor mam wybrać? Tymczasowa, półtrwała czy trwała farba do włosów? Jak długo utrzyma się mój kolor? Jak mogę zapewnić, że nowy kolor pozostanie wyrazisty i zdrowy tak długo, jak to możliwe? Nie panikuj, to wszystkie pytania, które możesz mieć, a my mamy wszystkie odpowiedzi na wszelkie obawy związane z farbowaniem włosów po raz pierwszy…

Najtrudniejszy jest początek. Więc zanim podejmiesz i usiądziesz na fotelu w salonie fryzjerskim, poszukaj inspiracji na kolor włosów. A może warto poeksperymentować z naszą aplikacją 3D do koloryzacji włosów, Style My Hair? Jest to aplikacja do koloryzacji włosów, która pozwoli Ci wypróbować różne odcienie koloru włosów, odkryć kolor do farbowania i pomóc Ci wyobrazić sobie, jak będziesz wyglądać, gdy zmienisz włosy z ciemnych na jaśniejszy blond albo zmienisz balejaż na jaśniejszy blond czy jasny brąz lub odważysz się na ciemny blond. Style My Hair to aplikacja o koloryzacji włosów, która nie tylko da Ci informacje na temat koloru włosów, który wybierzesz następnym razem w fotelu fryzjerskim, ale również da Ci wiele inspiracji! Wypróbuj tę funkcję, pobierając aplikację Style My Hair dzisiaj w sklepie Google Play lub App Store.

Pierwsza koloryzacja: jaki odcień wybrać

Nie każdy wybiera koloryzację z tego samego powodu. Niektórzy lubią bawić się różnymi kolorami włosów, prawie tak samo jak makijażem, próbować nowych odcieni każdego sezonu lub testować nowe trendy. Inni chcą po prostu ożywić swój naturalny kolor włosów. A jeszcze inni rozważają koloryzację po odkryciu pierwszych siwych włosów. Powód, dla którego zdecydowałaś się na koloryzację może pomóc wybrać odpowiedni odcień.

Ożywienie koloru włosów (i ukrycie siwizny)

Uwielbiasz swój naturalny kolor włosów, ale chcesz go ożywić i nadać im zdrowszy wygląd? Prawdopodobnie będziesz chciała, aby Twój pierwszy kolor był dyskretny, ale efektowny, zwłaszcza jeśli zauważyłaś pierwsze siwe włosy!

Kluczem do wyboru odpowiedniego odcienia jest indywidualna konsultacja z profesjonalnym kolorystą, który pomoże dokonać właściwego wyboru i znaleźć najbardziej twarzowy kolor. Na przykład naturalnie chłodny blond różni się od ciepłego odcienia karmelu. Podobnie brunetka z popielatymi niuansami potrzebuje innego koloru niż brunetka z kasztanowym odcieniem.

Metamorfoza

Jeśli nie boisz się wyróżniać, możesz zdecydować się na zdecydowaną zmianę podczas pierwszej koloryzacji. Aby upewnić się, że wszyscy zauważą Twoją zmianę koloru włosów, zapytaj w salonie o usługę #ColorfulHair L’Oréal Professionnel. Możesz stworzyć unikalne połączenie kolorów przy użyciu wielobarwnych odcieni, w tym elektrycznego granatu, mrożonej mięty czy słonecznego koralu!

Jeśli wolisz trzymać się bardziej naturalnej palety kolorów, ale nadal chcesz zrobić wrażenie, pomyśl o zabawie z wieloma odcieniami i rodzajami aplikacji. Na przykład: balejaż, w którym kolor jest nakładany na niektóre pasma włosów, może natychmiast je rozjaśnić, a technika ombre pozwoli stworzyć zmienną falę koloru wzdłuż długości włosów.

Pierwsza koloryzacja: od tymczasowej do trwałej – jakie masz opcje

Tymczasowa koloryzacja

Jeśli farbujesz włosy po raz pierwszy, możesz wypróbować tymczasową koloryzację przed podjęciem ostatecznej decyzji. Szybko się ona zmywa, dzięki czemu idealnie nadaje się do wypróbowania nowego odcienia. Pamiętaj jednak, że tymczasowa koloryzacja dotyczy tylko ciemniejszych kolorów – aby rozjaśnić włosy, będziesz potrzebować farby półtrwałej lub trwałej.

Koloryzacja półtrwała

Koloryzacja półtrwała zapewnia dłużej utrzymujący się kolor, ale nie jest trwała, , dzięki czemu doskonale nadaje się wypróbowania nowego koloru. Jest idealna dla tych, którzy chcą subtelnie ożywić swój naturalny kolor włosów i/lub pokryć pierwsze siwe włosy. Kolekcja farb półtrwałych Dia od L’Oréal Professionnel oferuje kolor ton w ton, jednocześnie odżywiając włosy podczas szybkiej koloryzacji.

Koloryzacja trwała

Trwała farba do włosów działa poprzez unoszenie łusek wzdłuż łodygi włosa i osadzanie koloru pod spodem na rdzeniu samego włókna. Oznacza to, że kolor utrzymuje się znacznie dłużej, ale ważne jest, aby stosować odpowiednią pielęgnację włosów i uniknąć żółknięcia, przesuszenia, rozdwajania się końcówek i elektryzowania się – szczególnie w przypadku włosów rozjaśnionych.

Botanea to w 100% roślinna farba do włosów i doskonała opcja dla osób farbujących włosy po raz pierwszy. Trzy ziołowe składniki – Cassia, Henna i Indygo, po zmieszaniu z gorącą wodą, tworzą nieskończoną paletę naturalnych odcieni, pasujących do każdego typu urody.

Pierwsza koloryzacja: jak dbać o włosy koloryzowane

To Twoja pierwsza koloryzacja? Musisz poznać najlepsze sposoby, aby zachować połysk, objętość i pożądany kolor!

Niezależnie od tego, czy rozjaśniłaś włosy, czy zdecydowałaś się na ciemniejszy, bogatszy odcień brązu, typowym problemem po koloryzacji jest pojawianie się niechcianych żółtawych lub czerwonawych refleksów.

Do włosów jasnych lub blond, zalecamy srebrny lub fioletowy szampon jako rutynową pielęgnację włosów, aby zneutralizować pomarańczowe odcienie i zachować pożądany kolor. Do włosów brązowych, rudych i czarnych (i wszelkich pośrednich kolorów), wypróbuj gamę pielęgnacyjną Vitamino Color z Serie Expert, która chroni włosy, nabłyszcza je i hamuje proces płowienia. 

Upewnij się, że Twój pierwszy kolor wygląda pięknie i zdrowo dzięki odpowiedniej farbie i pielęgnacji od L’Oréal Professionnel!