Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Jak zapobiegać żółtym refleksom na włosach

JAK ZAPOBIEC ŻÓŁKNIĘCIU WŁOSÓW?

 

Na czym polega żółknięcie włosów?

Żółknięcie to częsty problem w przypadku włosów farbowanych na blond. Rozjaśniane włosy przybierają żółto-pomarańczowe tony, neutralizujące odcienie jasno blond, popielate czy białe. Przyjrzymy się teraz sposobom na utrzymanie pięknego koloru blond i zapobieganie żółknięciu za pomocą srebrnego szamponu i odżywki. Zapoznaj się też z poradami specjalistki od koloryzacji, Jaclyn Smith, z salonu Jo Hansford.

 

Dlaczego włosy żółkną?

Żółty odcień, pojawiający się z czasem w pasemkach jasno blond, może Cię zaskoczyć. Wyjaśnimy możliwe przyczyny oraz sposoby zapobiegania żółknięciu włosów.

  1. Twoje włosy mogą mieć naturalnie żółte lub ciepłe odcienie: mimo że popielate tony są obecnie modne, niektóre blondynki mają cieplejszy odcień włosów. W takim przypadku, tony blond szybciej przyjmą żółte odcienie.
  2.  Twoje włosy mogą być narażone na działanie chemikaliów lub słońca: w lecie mogą być też poddane działaniu potencjalnie odbarwiających substancji. Chlor jest częstym czynnikiem odbarwień, podobnie jak słońce. Jeśli tego lata zamierzasz spędzić dużo czasu na plaży, zalecamy uzbroić się w najlepsze produkty ochronne, aby zapobiec żółknięciu włosów.
  3. Farbowanie włosów w domu może być przyczyną żółknięcia: Rozjaśnianie włosów w domu często powoduje, że nabierają one żółtego odcienia. Jeśli chodzi o uzyskanie i utrzymanie odpowiedniego odcienia blond, zalecamy udanie się do kolorysty, który użyje najlepszych farb i rozjaśniaczy, aby zapobiec żółknięciu włosów.

 

Jakie zabiegi można wykonać w domu, aby zapobiec żółknięciu włosów?

Aby dowiedzieć się, jak zapobiec żółknięciu włosów, poprosiliśmy o porady naszą specjalistkę Jaclyn. Oto, co należy zrobić, aby włosy blond wyglądały świeżo i lekko jak po wyjściu od fryzjera:

„Najlepszym sposobem, aby zapobiec żółknięciu włosów jest nabycie odpowiednich produktów do pielęgnacji w domu np. szamponu, odżywki i masek, co pomoże utrzymać piękny blond. Fryzjer doradzi Ci odpowiednią pielęgnację w zależności od oczekiwanego efektu koloryzacji, używanych produktów i stanu Twoich włosów.

Produkty, które możesz wziąć pod uwagę to srebrny szampon lub odżywka, które pomogą ujarzmić czerwone i żółte odcienie.Srebrny szampon z gamy L’Oréal Professionnel Serie Expert jest tego doskonałym przykładem”, Sugeruje Jaclyn.

Srebrny szampon i odżywka z gamyL’Oréal Professionnel Serie Expert są idealnym rozwiązaniem, aby zapobiec żółknięciu włosów. Fioletowy i srebrny szampon neutralizują żółte tony, gdyż na kole barw fiolet znajduje się naprzeciw koloru żółtego. Oznacza to, że fioletowy szampon może zneutralizować żółknięcie i rozświetlić odcień blond. 

 

W jaki sposób stylista może pomóc Ci ujarzmić żółte pasma:

Jaclyn powiedziała nam również: „Lepiej jest wcześniej chronić włosy niż walczyć ze skutkami żółknięcia. W tym celu zalecamy korzystanie z usług tego samego kolorysty podczas każdej wizyty w salonie. Pozna on właściwości Twoich włosów i będzie wiedział, jakie tony pomogą zneutralizować żółknięcie i zapewnić długotrwały, piękny kolor. Może również polecić Ci odpowiednią pielęgnację i produkty, aby zachować cudowny odcień blond”.

Zalecamy również poproszenie kolorysty o listę produktów pielęgnacyjnych podczas wizyty w salonie. Dodatkowa kuracja odżywcza może znacznie poprawić ogólną kondycję włosów. Kolor szybciej blaknie na uszkodzonych włosach , jeśli więc chcesz zachować piękny i zdrowy odcień włosów, dbaj o ich kondycję.

 

Dodatkowe wskazówki i porady, aby zapobiec żółknięciu włosów:

Ochrona termiczna: stosowanie przyrządów do stylizacji na ciepło może z czasem negatywnie wpłynąć na kolor jeśli nie stosuje się produktu termoochronnego. Chroni on włosy przed wysokimi temperaturami, co pomaga utrzymać dobry stan i kolor włosów, zapobiegając ich żółknięciu. Pamiętaj, aby dokładnie spryskać nim włosy przed użyciem przyrządu do stylizacji na ciepło. Zapobiegnie to żółknięciu włosów.

Szkodliwe działanie słońca: aby zapobiec uszkodzeniu włosów w lecie, zalecamy stosowanie produktów pielęgnacyjnych, które pomogą chronić przed promieniowaniem UV i odbarwiającymi chemikaliami, takimi jak chlor – dwoma głównymi przyczynami żółknięcia włosów. Jesteśmy fanami gamy L’Oreal Professionnel Solar Sublime, która działa na włosy jak balsam po opalaniu 

Aby zachować piękny kolor blond, skonsultuj się ze swoim stylistą i porozmawiaj o zalecanych profesjonalnych produktach i zabiegach pielęgnacyjnych.