Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Jak zachować chłodne, naturalnie wyglądające włosy

Chłodne i naturalne kolory włosów to obecnie najbardziej popularne odcienie. Od brązowych i mocha po popielate blond włosy i odcienie popielatych brązów, chłodny kolor włosów nie musi wyglądać zimno. Mieszając odpowiednie odcienie, możesz uzyskać zdrowo wyglądające, lśniące włosy, które idealnie dopełnią Twoją cerę i osobisty styl.

Chłodny i naturalny kolor włosów: wy pytacie, my odpowiadamy.

Klientki często zadają naszym stylistom kilka tych samych pytań, jeśli chodzi o naturalnie wyglądający kolor włosów. Dzielimy je na trzy główne sekcje: 1) Jakie odcienie należy brać pod uwagę, 2. Najlepsze sposoby na urzeczywistnienie swojego pomysłu na chłodny kolor włosów oraz 3) Jak zapobiec wrogowi chłodnych odcieni: odcieniom mosiądzu.

Jaki chłodny odcień włosów będzie do mnie pasować?

Chłodny kolor włosów ma wyglądać naturalnie, dlatego należy wziąć pod uwagę aktualny kolor włosów i odcień karnacji.

Bazowy kolor włosów: Jeśli masz ciemne włosy, aby uzyskać odcień popielatego blondu, trzeba je będzie całkowicie rozjaśnić. Jeżeli jednak wolisz bardziej subtelny, chłodny odcień naniesiony na Twój naturalny ciemny kolor włosów, poproś stylistę o kilka popielatych, brunatnych pasemek, które będą przyciągać światło.

Na blond lub jasny brąz możesz zastosować na całej powierzchni chłodny blond lub najpopularniejszy obecnie trend – jasny popielaty brąz. Szukasz wyrazistego, chłodnego koloru włosów? Nie ma nic chłodniejszego niż platyna.

Karnacja: Jeśli bardziej odpowiada Ci srebro niż złoto, jasny róż niż pomarańcz, a żyły na Twoim nadgarstku mają niebieskawy odcień, należysz do osób o chłodnej karnacji. Jeśli do Twoich ulubionych dodatków należy złota biżuteria, Twoja skóra ma brzoskwiniowy odcień, a żyły mają bardziej zielonkawy odcień, należysz do grupy osób o ciepłej karnacji. Chłodne odcienie skóry świetnie wyglądają z naprawdę chłodnymi kolorami włosów, natomiast przy ciepłej karnacji należy bawić się wielotonalnymi zestawieniami. Nie martw się, jeśli jesteś po trochu i jednym, i drugim – oznacza to, że możesz eksperymentować z niemal każdym kolorem włosów!

Jak uzyskać chłodny, naturalnie wyglądający kolor włosów?

Nawet jeśli Twoje włosy mają ciepły odcień, możesz zabawić się kolorem, dodając do nich wielotonowe chłodne refleksy, aby dodać im głębi i objętości. Zapytaj fryzjera o nowe kolory INOA : 4 nowe odcienie bursztynowe o chłodnych, opalizujących tonach, które odbijają światło i dają wspaniały blask. To co najlepsze ze świata ciepłych i chłodnych kolorów!

Brunetki i osoby pragnące odkryć swoją ciemniejszą stronę – co powiecie o chłodnym ciemnym brond lub jasnej mocce? Kolekcja INOA Mocha może być stosowana wraz z gamą produktów L’Oréal Professionnel Blond Studio do tworzenia dostosowanego do indywidualnych potrzeb chłodnego koloru brond lub ciemnego popielu. Kolekcja INOA idealnie nadaje się do tworzenia neutralnego, naturalnie wyglądającego koloru włosów zarówno na jasnych, jak i ciemnych bazach.

Jeśli chcesz nadać włosom jasnobrązowym lub blond chłodny ton, stylista pomoże Ci dobrać idealny odcień – od popielatego blondu po mrożoną platynę. Chłodna tonacja nie musi jednak oznaczać całkowitej zmiany: techniki koloryzacji takie jak ombré, sombre, pasemka i balejaż oferują różne sposoby na subtelne ożywienie koloru włosów przy użyciu chłodnych tonów. Oddając się w sprawne ręce profesjonalisty, możesz uzyskać naturalnie wyglądający kolor włosów o mieniącym się wielotonalnym chłodnym połysku.

W jaki sposób należy dbać o włosy, aby chłodny kolor włosów nie nabrał miedzianego odcienia?

Dlaczego chłodne odcienie włosów mogą czasem nabierać miedzianej barwy? Jeżeli na ciepłą bazę (naturalną lub nie) zostały nałożone odcienie chłodne, z czasem ciepłe odcienie mogą zacząć się ponownie pojawiać, ponieważ cząsteczki koloru niebieskiego w chłodnych odcieniach włosów rozpadają się i zmywają szybciej niż czerwone i pomarańczowe. W rezultacie otrzymujemy niepożądany pomarańczowy odcień. Ten miedziany odcień może również pojawić się w przypadku rozjaśniania włosów, gdy w procesie rozjaśniania nie zostanie usunięty cały znajdujący się pod spodem oryginalny pigment.

Nie należy jednak wpadać w panikę: istnieją sposoby na zapobieganie pojawianiu się miedzianego odcienia i zachowanie chłodnego odcienia na dłużej.

Pierwszym krokiem jest wybór trwałej farby do włosów, takiej jak INOA, specjalnie opracowanej, aby zachować chłodny odcień przez długi czas. Następnie, jeśli chcesz odświeżyć chłodne odcienie włosów bez całkowitego farbowania, umów się na tonowania, które ożywia kolor i eliminuje miedziany odcień.

Dla utrzymania chłodnego odcienia i zapobiegania powstawaniu miedzianych odcieni we włosach kluczowe znaczenie ma właściwa codzienna pielęgnacja włosów. Używanie szamponu o intensywnym działaniu może pozbawić włosy chłodnych pigmentów, odsłaniając znajdujące się pod spodem niechciane odcienie miedziane. Wybieraj szampon i odżywkę stworzone specjalnie po to, by oczyszczać, a jednocześnie chronić włosy farbowane. Szampony fioletowe to najnowszy, popularny wybór wśród kosmetyków do pielęgnacji włosów, chroniący i eksponujący chłodne pigmenty.

Jeśli chodzi o produkty do stylizacji, wybieraj te, które podkreślą Twój kolor, i zawsze pamiętaj o nałożeniu produktu termoochronnego przed użyciem prostownicy lub lokówki: słabe, zniszczone włosy nie utrzymają dobrze koloru i nie pokażą go z najlepszej strony.

Przestrzegając rad ekspertów i stosując od samego początku dostosowane do potrzeb zabiegi koloryzacji, możesz uzyskać idealny chłodny kolor włosów i utrzymać go na dłużej. Pożegnaj miedziany odcień, przywitaj chłodny kolor włosów!