Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Jak długo utrzymuje się balayage?

Technika rozjaśniania, która jest stałym ulubieńcem w salonach

Krótka historia balejażu

Wydaje się, że wszystkie najlepsze rzeczy w modzie i urodzie pochodzą z Francji i balejaż nie jest tu wyjątkiem. Opracowany w latach 70. przez francuskich kolorystów włosów balejaż to technika podkreślania, która polega na nakładaniu koloru na włosy szerokim, swobodnym pociągnięciem („balayer” to francuski czasownik oznaczający „zamiatanie”, stąd nazwa techniki – balayage). Nie potrzeba do tego folii.

Celem jest uzyskanie naturalnego efektu włosów muśniętych słońcem, który można uzyskać na każdej długości włosów, od długich fal po krótkie fryzury pixie, a także na włosach koloryzowanych. Najczęściej stosowanym typem balejażu są wielotonowe pasemka blond, ale efekt balayage można uzyskać za pomocą dowolnej kombinacji kolorów. Balejaż stanowi dzięki temu wyjątkowo subtelny sposób na nadanie naturalnemu kolorowi blasku.

Jak długo utrzymuje się balejaż?

Zaletą techniki balejażu jest to, że nie pozostawia ona widocznych odrostów naturalnego koloru, a przecież właśnie o to w tym wszystkim chodzi. Technika balejażu została opracowana tak, aby płynnie łączyć nowy kolor z kolorem bazowym tak, aby wyglądał zupełnie naturalnie. Niemniej jednak odrosty pojawią się przy tej metodzie tak samo szybko, jak po każdej innej koloryzacji – w takim samym tempie, w jaki rosną Twoje włosy.

Ponieważ balejaż polega na rozjaśnieniu pewnych partii włosów, efekt jest trwały, chociaż kolor może po kilku miesiącach nieco wyblaknąć, jeśli nie będzie się o niego odpowiedni dbać (w dalszej części artykułu podajemy wskazówki, jak uzyskać długotrwały jasny kolor). Jeżeli z natury masz jasne włosy, a zastosowany balejaż obejmuje odcienie ciemniejsze od Twojego naturalnego koloru włosów, możesz zdecydować się na koloryzację półtrwałą.

Inne rozjaśniające techniki farbowania włosów

Zanim chwycisz telefon i zarezerwujesz wizytę na balejaż, upewnij się, że wiesz, jakie inne opcje masz do dyspozycji.

Aby uzyskać bardziej wyrazistą zmianę koloru, dobrym rozwiązaniem może być na przykład ombre (ciemne odcienie przechodzące w jasne) lub sombre (jasne odcienie ciemniejące w dół włosów). A w celu uzyskania naprawdę wyrazistych kolorów (w przypadku których widać, gdzie kończy się jeden kolor, a zaczyna drugi) nie ma lepszej techniki niż dip-dye.

W ostatnim czasie pojawiła się cała gama nowych technik koloryzacji. Oto nasze ulubione...

1/ Konturowanie

Stylista używa folii, podobnie jak w przypadku tradycyjnych pasemek, ale rozmieszcza je odpowiednio wokół twarzy, aby dodać jej blasku i podkreślić dany kształt twarzy, przyciągając uwagę do jej walorów.

2/ Strandlighting

Inna nowa technika, polegająca na tym, że zamiast farbować szerokie na 2,5 centymetra pasma włosów, stylista używa folii do farbowania tylko kilku włosów naraz.

3/ Strobing

Metoda skupiająca się na strategicznym nakładaniu koloru wokół środkowej części twarzy, aby nadać włosom objętości i podkreślić kości policzkowe.

4/ Foilyage

Folia w połączeniu z balejażem. Folie nakłada się z przodu włosów, gdzie naturalnie padają promienie słoneczne, aby stworzyć efekt muśniętych słońcem refleksów i głębi.

Balejaż na włosach: szampon do włosów rozjaśnianych

Podobnie jak włosy farbowane, włosy po balejażu potrzebują specjalnego szamponu i odżywki do włosów farbowanych, który zwiększy ich blask i zapewni długotrwały kolor. Sposób pielęgnacji możesz jednak jeszcze bardziej dopasować do swoich potrzeb, wybierając gamę przeznaczoną nie tylko do włosów farbowanych, lecz także do swojego konkretnego koloru włosów.

Dla blondynek przeznaczona jest na przykład gama Blondifier. Szampon Gloss nadaje włosom blask i świetlistość, a szampon Cool zapobiega powstawaniu miedzianych odcieni. Maseczka i odżywki służą do utrzymania sprężystości i nawilżenia włosów farbowanych na blond i stanowią najlepszą domową ochronę przed niechcianymi przebarwieniami.

Gama kosmetyków do pielęgnacji włosów Vitamino Color z gamy Serie Expert, przeznaczona do wszystkich kolorów włosów, jest idealna do nadawania połysku i naturalnej objętości czekoladowym puklom. Szampon z kolekcji do włosów rozjaśnianych zapobiega przedwczesnemu blaknięciu koloru dzięki kompleksowi antyoksydacyjnemu i filtrom UV.

Blonde Balayage Pielęgnacja włosów