Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

Pielęgnacja siwych włosów

Wyjaśniamy, jak możesz zapobiegać przebarwieniom
i uszkodzeniom oraz jak najlepiej podkreślić swoje srebrne loki.

Pokochaj swoje siwe włosy: jak znaleźć najlepszy toner do siwych włosów?

Z biegiem lat, nasze włosy stopniowo siwieją z powodu utraty pigmentu. Powodują to nasze geny. Komórki produkujące melaninę z czasem przestają działać, a kiedy to następuje, włos wyrastający z mieszka jest biały lub szary. Gdy mieszek włosowy wyprodukuje biały włos, nigdy już nie wyprodukuje kolorowego, ponieważ nie posiada już niezbędnych komórek wytwarzających kolor.

Nowe siwe włosy często mają szorstką, suchą strukturę. Może to być spowodowane zmniejszeniem produkcji sebum na skórze głowy (a więc mniejszą ilością naturalnych olejków nawilżających łodygę włosa) lub wynikiem wyrywania siwych włosów, które następnie zniekształca kształt mieszka włosowego (powodując wyrastanie nowych, pokręconych włosów). 

Niektórzy zauważają, że ich siwe włosy są cieńsze i bardziej kruche, a ich naturalna objętość jest mniejsza. Skóra głowy może również stać się widoczna z powodu przerzedzenia włosów. Cienkie włosy są szczególnie narażone na łamanie i rozdwajanie końcówek. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniej pielęgnacji do siwych włosów.

Dlaczego warto stosować srebrny toner na siwe włosy?

Jeśli chodzi o siwe włosy, nie mamy zbyt dużego wyboru co do odcienia, jaki się pojawi (biały, ciemniejszy szary, srebrny itp.), ale istnieją kroki, które można podjąć, aby zapobiec pojawianiu się niepożądanych tonów i przebarwień, takich jak żółknięcie lub matowienie. Rozwiązanie: srebrny toner do włosów, w formie szamponu lub jako usługa w salonie. 

Ale czy srebrny toner nie jest farbą do włosów? Szampon ze srebrnym tonerem zawiera kolorowe pigmenty, ale nie farbuje trwale włosów. Srebrny toner do włosów to popularny wybór, jeśli chodzi o wysublimowanie siwizny. Niebieski pigment służy do neutralizacji żółtych odcieni. Twój stylista może stopniowo zmniejszyć ilość pigmentu przy każdej aplikacji, nadając włosom jednolity siwy kolor dzięki srebrnemu tonerowi.

Jak działa srebrny szampon tonujący?

Szampon Silver z kolekcji Série Expert Silver to delikatna, ale skuteczna formuła, która nie tylko oczyszcza włosy jak każdy inny szampon, ale także neutralizuje niepożądane żółte odcienie dzięki głębokim fioletowym tonom. Ten szampon / srebrny toner do włosów jest tak samo skuteczny na siwych włosach, jak na platynie i innych jasnych odcieniach blond, narażonych na pojawianie się żółtych tonów. Stosuj go jak każdy szampon: nałóż, wmasuj (pozostaw zgodnie z instrukcją) i spłucz, a następnie zastosuj odżywkę neutralizującą.

Częstym problemem dla osób z naturalnymi lub farbowanymi siwymi włosami jest brak połysku. Aby zmienić swój kolor z szarego na srebrny, dobrym rozwiązaniem może być użycie szamponu tonującego do włosów. 

Srebrny toner do włosów brązowych? Czemu nie? Na brązowych włosach można użyć srebrnego tonera, aby usunąć żółte tony lub odświeżyć chłodne odcienie (np. na popielatym brązie lub chłodnym odcieniu kakao). Ciemno srebrny toner do włosów powinien być stosowany do ciemnych odcieni, a nie do jasnego blond.


Srebrny toner do włosów: najważniejsze wskazówki

Jak zapobiegać uszkodzeniu siwych włosów?

Cienkie siwe włosy mogą szybko ulec zniszczeniu, zwłaszcza gdy używa się na nich rozgrzanych narzędzi do stylizacji. Upewnij się, że używasz delikatnej szczotki do włosów – naturalne włosie dzika jest dobrym rozwiązaniem – i zawsze stosuj ochronę termiczną przed suszeniem i stylizacją.

Jak dodać blasku siwym włosom

Grube siwe włosy nie odbijają dobrze światła, przez co mogą wyglądać matowo i sprawiać wrażenie suchych, natomiast cienkie siwe włosy mogą również wydawać się pozbawione blasku ze względu na mniejszą powierzchnię. Kolekcja Nutrifier do pielęgnacji włosów siwych zapewnia odżywienie i ochronę włókna włosa, dzięki czemu włosy łatwiej się rozczesują i są bardziej lśniące. Maska na noc bez silikonu doskonale działa na oczyszczonych, osuszonych ręcznikiem włosach podczas gdy Ty śpisz.

Jak przedłużyć trwałość srebrnego koloru włosów

Znalazłaś swój idealny szary odcień, być może dzięki tonerowi do siwych włosów lub szamponowi poprawiającemu kolor, ale jak zapewnić jego trwałość? L'Oréal Professionnel ma na to sposób, a wystarczy tylko jeden dodatkowy krok w koloryzacji włosów

Pokochaj swoje siwe włosy i zadbaj o nie, korzystając z najlepszej pielęgnacji, aby uzyskać wspaniałe, srebrne włosy!