Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

french-1.jpg

Czym różni się zabieg glow od nabłyszczania (glossingu)

Jeśli nie odróżniasz zabiegu glow od nabłyszczania, to dobrze trafiłaś. Świat pielęgnacji włosów stale się rozwija i codziennie pojawiają się nowe trendy, dlatego trudno jest za nimi nadążyć. Na szczęście stworzyliśmy jedyny w swoim rodzaju przewodnik o tych dwóch ekskluzywnych usługach, aby dokładnie opisać, w jaki sposób każda z nich może upiększyć Twoje włosy. Przewiń dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego o zabiegu glow i nabłyszczaniu włosów i przygotuj się na zniewalający efekt.

Czym różni się zabieg glow od nabłyszczania (glossingu): Na czym polega różnica?

Po pierwsze, największa różnica między usługą glow a usługą nabłyszczania włosów to oczekiwany efekt końcowy. Dla ułatwienia, wyjaśniamy każdą z nich:

Usługa glow

Zainspirowana trendem „glow” w makijażu, podkreślającym subtelność i naturalne efekty, polega ona na przezroczystej koloryzacji, która zapewnia neutralny efekt na włosach, i wyjątkowy blask. Usługa glowto subtelny efekt, który nada Twoim włosom powiew świeżości – włosy wyglądają dokładnie tak, jak powinny! Jest to sposób na osiągnięcie naturalnego, świetlistego połysku, idealnie podkreślającego naturalny kolor włosów – w sam raz dla osób, które pragną subtelnej zmiany i rozświetlenia swoich pięknych włosów dodatkowym blaskiem.

Nabłyszczanie włosów

Z drugiej strony usługa nabłyszczania włosów stosowana jest w celu wzmocnienia, wzbogacenia i ożywienia włosów naturalnych lub farbowanych. Jest to usługa, która pomaga rozjaśnić i stonować matowy lub żółty kolor, dodając jednocześnie blasku i zapewniając intensywną pielęgnację. Jednym słowem, oferuje włosom cudowne trio – miękkość, zdrowy wygląd i piękno!

Wspomniane usługi różnią się również pod względem trwałości. Nabłyszczanie jest półtrwałą koloryzacją (tzn. osiada na włosach, nie penetrując wgłąb) a „glow” – trwałą. Usługa glow może być dostosowana, by znaleźć odpowiedni odcień w zależności od stanu włosów (naturalne lub farbowane). Zaleca się wykonanie nabłyszczania 4-6 tygodni po koloryzacji włosów w salonie, by podkreślić ich obecny odcień. Zazwyczaj efekt nabłyszczania utrzymuje się 6-8 tygodni i będzie stopniowo zanikał, w sam raz przed kolejną wizytą w salonie. Obie usługi są idealne dla osób chcących zachować piękny kolor włosów przez długi czas bez skomplikowanej pielęgnacji.


Czy mogę poddać włosy zabiegowi glow I JEDNOCZEŚNIE zabiegowi nabłyszczania?

Oczywiście! Nawet jest to zalecane. Aby uzyskać optymalny efekt, zacznij od zabiegu glow w salonie fryzjerskim. Ponadto usługa glow jest uniwersalna,, co oznacza, że niezależnie od Twojego koloru bazowego, znajdziesz odcień dla siebie. Dzięki 18 odcieniom umożliwiającym mieszanie, L’Oréal Professionnel Majirel Glow zapewnia do 3 poziomów rozjaśniania i dogłębną, trwałą metamorfozę – bez konieczności wstępnego rozjaśniania. Usługa zapewnia pokrycie włosów subtelnym kolorem i umożliwia dostosowanie do Twoich potrzeb pod względem przejrzystości lub krycia. Paleta Majirel Glow składa się z jasnych i ciemnych odcieni. Jasne odcienie zostały opracowane tak, aby neutralizować żółte tony, podczas gdy ciemne odcienie pomagają zrównoważyć wszelkie pomarańczowe i czerwone tony – piękny kolor włosów jest teraz w zasięgu ręki! Delikatne beże czy opalizujące, intensywnie chłodne boostery mogą być mieszane z innymi odcieniami Majirel, aby optymalnie zneutralizować niechciane tony. Osoby z naturalnymi włosami mogą zdecydować się na usługę L’Oréal Professionnel Majirel Glow , która zapewnia pełne lub częściowe krycie, aby nadać wielowymiarowy efekt blasku. W przypadku włosów farbowanych Twoja stylistka użyje L’Oréal Professionnel Majirel Glow Refresh, aby zneutralizować żółte tony i zapewnić świetlisty połysk. Jeśli masz pasemka, L’Oréal Professionnel Dialight pomoże w pielęgnacji Twoich rozjaśnionych włosów. W przypadku włosów siwych L’Oréal Professionnel Fondamental Majirel stosowana na odrosty pomoże odzyskać pożądany kolor.

Po upływie 4-6 tygodni, włosy mogą blaknąć wskutek czynników zewnętrznych, takich jak ekspozycja na słońce, wysoka temperatura, nadmierne mycie włosów i zanieczyszczenie powietrza, które negatywnie wpływają na kolor. Teraz nadszedł czas, aby ożywić swój odcień za pomocą usługi nabłyszczania włosów pomiędzy koloryzacjami – przedłuży to trwałość Twojego odcienia. To idealny sposób, aby wzbogacić kolor i pomóc ożywić włosy, neutralizując wszelkie matowe lub żółte odcienie. Ponadto nada on włosom piękny połysk, jednocześnie intensywnie pielęgnując suche włosy (a bądźmy szczerzy, włosom zawsze przyda się dodatkowa porcja nawilżenia). Dzięki zabiegowi nabłyszczania włosów możesz wzmocnić lub nieznacznie zmienić ton obecnego koloru, aby przejść szybką metamorfozę – możesz wyczarować różowe złoto ze złotego blond w mgnieniu oka! Wybierz nabłyszczanie, aby przywrócić włosom blask i sprawić, że kolor utrzyma się jeszcze dłużej.

Teraz, gdy już dobrze orientujesz się w zabiegach glow i nabłyszczania, umów się na wizytę ze swoją stylistką, aby już dziś osiągnąć te wspaniałe efekty kolorystyczne i długotrwały połysk!