Menu
X
+
+
+
+
+
+
X

5 rzeczy, które należy wiedzieć przed farbowaniem włosów

Koloryzacja włosów to ekscytujący moment – odpowiedni kolor może natychmiast dodać pewności siebie oraz doskonale wyrazić niepowtarzalny styl i osobowość. Aby jednak uzyskany odcień przyniósł pełną satysfakcję, należy wziąć pod uwagę pięć kluczowych kwestii.

1. Zaufaj profesjonaliście, nie opakowaniu.

Zwłaszcza jeśli jest to Twoja pierwsza koloryzacja, nie podejmuj się jej w warunkach domowych. Dlaczego? Widzisz różnicę między paznokciami pomalowanymi w domu a paznokciami prosto od manikiurzystki? Profesjonaliści zawsze zrobią to dużo lepiej… bo to ich praca!

Typowe błędy popełniane podczas farbowania włosów w domu to: pozostawianie produktu na włosach przez nieodpowiednią ilość czasu, co może prowadzić do efektu innego niż zamierzony lub szybszej utraty koloru; nierównomierne nałożenie koloru (najtrudniej zrobić to z tyłu głowy); wybór niewłaściwego odcienia, co prowadzi nas do drugiego punktu naszej listy kontrolnej...

2.Poznaj swoje kolory

Wszyscy jesteśmy wyjątkowi, mamy różne karnacje i kształty twarzy, co tworzy nasze niepowtarzalne piękno. Jednocześnie to właśnie różne podtony sprawiają, że niektóre odcienie włosów są mniej twarzowe niż inne. Aby upewnić się, że nowy kolor włosów sprawi, że Twoja cera będzie promienna, a oczy błyszczące, koniecznie określ, jaki ton mają Twoje włosy: zimny, ciepły czy neutralny.

Osoby o chłodnej tonacji skóry często mają żyłki, które wydają się niebieskie lub fioletowe. Generalnie bardziej pasuje do nich srebro niż złoto. Kilka najlepszych zimnych kolorów to: ciemnobrązowy, popielaty brąz i platynowy blond. Po drugiej stronie spektrum, ciepła tonacja skóry, która m zielonkawe żyłki i świetnie prezentuje się w złocie. Możesz podkreślić ciepłą tonację, sięgając po kolor kasztanowy, czekoladowy lub karmelowy blond.

Jeśli Twoje żyłki są w kolorze morskim, i dobrze wygląda na Tobie zarówno srebro, jak i złoto – jesteś szczęśliwą posiadaczką neutralnego tonu skóry, do którego pasuje każdy kolor!

3. Koloryzacja zmywalna, półtrwała czy trwała?

Każdy rodzaj koloryzacji ma swoje plusy, wybór zależy od Twojej sytuacji.

Wybierz farbę zmywalną, jeśli:

  • Chcesz wypróbować nowy kolor włosów na urlop czy imprezę
  • Lubisz często zmieniać kolor włosów
  • Po raz pierwszy będziesz farbować włosy i stresujesz się tym

Wybierz koloryzację półtrwałą, jeśli:

  • Chcesz wypróbować nowy kolor włosów na cały sezon
  • Stopniowo pozbywasz się wcześniejszego koloru
  • Chcesz się upewnić, że to odpowiedni kolor dla Ciebie przed trwałą koloryzacją

Wybierz koloryzację trwałą, jeśli:

  • Masz pewność co do tego koloru
  • Chcesz uzyskać jak największą intensywność koloru

Nie chcesz regularnie ponawiać koloryzacji

4. Aplikacje i media społecznościowe 

Twój stylista może być profesjonalistą, ale niekoniecznie czyta w myślach. Upewnij się, że nadajecie na tych samych falach, szukając wcześniej inspiracji i przynosząc na wizytę zdjęcia. Media społecznościowe i aplikacje typu Instagram mogą być bogatym źródłem inspiracji w temacie koloryzacji, a zwłaszcza bardziej złożonych jej metod, takich jak balejaż, lub najnowszych trendów, takich jak fale mermaid czy srebrne włosy.

Istnieją również aplikacje, które pozwalają wypróbować różne fryzury i kolory włosów. Wypróbuj naszą aplikację Style my Hair! Zabierz ją ze sobą do stylisty, aby wspólnie dobrać idealną fryzurę, a następnie zrelaksuj się w salonie, bez obaw o efekt końcowy. Technologia jest po Twojej stronie!

5. Przygotuj produkty do pielęgnacji włosów po koloryzacji

Po wyjściu z salonu, nie daj się zaskoczyć:: zaopatrz się w odpowiednie produkty do pielęgnacji. Zanim podejmiesz decyzję o koloryzacji upewnij się, że posiadasz odpowiedni szampon, odżywkęoraz produkt zabezpieczający kolor. W tej sytuacji nie istnieje produkt, który pasowałby wszystkim. Gama Serie Expert oferuje produkty stworzone specjalnie do włosów ciemnych, blond, rudych, a nawet srebrnych!

Ponieważ koloryzacja może osłabić włosy (zwłaszcza rozjaśnianie), zalecamy regularne stosowanie głęboko nawilżającej odżywki, aby zapobiec blaknięciu koloru oraz przesuszaniu się włosów. Jeśli jesteś fanką prostownicy lub lokówki – pamiętaj o termoochronnym sprayu.

Po odfajkowaniu tych pięciu punktów, możesz śmiało udać się na koloryzację włosów!