Menu Szukaj Znajdź salon

Jak zapobiegać uszkodzeniom włosów?

Nie czekaj, aż włosy staną się bardzo łamliwe i szorstkie, dużo lepiej jest chronić je na co dzień!

W zapobieganiu uszkodzeniom włosów kluczowa jest prewencja: nie czekaj, aż włosy staną się bardzo łamliwe i szorstkie, dużo lepiej jest chronić je na co dzień!

1 - Ochrona przed wysoką temperaturą

Czy wiesz, że urządzenia termiczne, takie jak suszarki do włosów, lokówki czy prostownice, to najwięksi winowajcy odpowiadający za uszkodzone włosy? Wina jednak nie leży tylko i wyłącznie po ich stronie, uszkodzenie bowiem pojawia się wtedy, kiedy nie chronimy włosów przed działaniem wysokiej temperatury. Nigdy więc nie zapominaj o stosowaniu produktów chroniących przed działaniem źródeł ciepła, które tworzą na włosach delikatną barierę. Włosy będą wówczas zdrowsze, a Twoja fryzura utrzyma się dłużej.

2 - Ochrona przed działaniem słońca

Włosy potrzebują również ochrony przeciwsłonecznej - tak samo jak Twoja skóra. Promienie UV, chlor z basenu, pot czy twarda woda prowadzą do uszkodzeń włosów, i to jeszcze zanim skończą się wakacje. Poproś o rekomendację fryzjera, który dobierze najlepsze produkty do Twoich potrzeb, i koniecznie zainwestuj w produkty chroniące przed działaniem słońca, np. z gamy Solar Sublime, które będą chronić włosy na plaży, zapewnią im miękkość po basenie oraz nadadzą gładkość podczas upału.

3 - Traktuj włosy delikatnie

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak źle traktujemy swoje włosy. Usilnie rozczesujemy kołtuny i wyrywamy włosy. Wybieramy produkty do koloryzacji w domu, zamiast udać się po to do salonu. Stosujemy inwazyjne szampony i odżywki, które pozostawiają zbyt dużo osadu na skórze głowy, co z kolei powoduje swędzenie, suchość i podrażnienie. Na szczęście łatwo to naprawić: wystarczy mieć dobro naszych włosów stale na uwadze, poradzić się profesjonalisty oraz poświęcić parę dodatkowych minut na pielęgnację.